Ten smartfon chce skraść show iPhone'owi. Xiaomi Mi Mix 2 zobaczymy 11 września

Robert Kędzierski
Znamy datę premierę jednego z najbardziej ekscytujących smartfonów tego roku. Xiaomi Mi Mix 2 zostanie zaprezentowany dzień przed iPhonem 8. Data chyba nie jest przypadkowa.

W jaki sposób producent smartfonu może dać do zrozumienia, że nie boi się konkurować z największymi? Ogłosić datę premiery swojego najnowszego smartfona tuż przed dniem premiery iPhone'a 8. 

Właśnie na taki krok zdecydowało się Xiaomi. Mi Mix 2, który zobaczymy 11 września można określić mianem jednego z najbardziej  ekscytujących smartfonów tego roku.

Co wyróżnia smartfon Chińczyków na tle konkurentów? Mi Mix 2 ma być praktycznie bezramkowym urządzeniem. A jeśli przyjąć, że te cechy ekranu są wyznacznikiem trendu, to chińskie urządzenie zdaje się je spełniać w najwyższym stopniu.

Pokrycie przedniego panelu  ma wynieść - według nieoficjalnych doniesień - aż 93 proc. Przy przekątnej wynoszącej 6,4 cala i rozdzielczości 1440x2560 pikseli urządzenie ma szansę spełnić naprawdę wygórowane oczekiwania.

Co wiemy o Mi Mix 2?

W przeciekach smartfon Xiaomi prezentuje się bardzo dobrze. Sercem urządzenia ma być Qualcomm Snapdragon 835. Do dyspozycji użytkownika ma być 4, 6 lub 8 GB pamięci RAM (w zależności od wersji) i od 128 do 256 GB na dane. Aparat ma mieć rozdzielczość 19 megapikseli, a pojemność akumulatora wyniesie 4500 mAh.

Czytaj też: Xiaomi idzie jak burza. Rekordowo dobre wyniki

Xiaomi Mi Mix 2 ma też zostać wyposażony w technologię rozpoznawania twarzy 3D. To kolejny dowód na to, że chiński producent nie boi się konkurować z największym. iPhone 8 również ma być wyposażony w tę funkcję. 

Xiaomi MiMax

Więcej o: