Morawiecki szuka sposobu na oszustów podatkowych. Pomogą mu w tym hakerzy

Ministerstwo Finansów chce uszczelnić system podatkowy i gotowe jest skorzystać z pomocy hakerów. W ostatni weekend października w Krakowie odbędzie się duży dwudniowy hackaton, na który przyjedzie 2 tys. programistów z całego świata.

HackYeah będzie jednym z największych konkursów programistycznych w Europie. Ekipa 2 tys. programistów z całego świata będzie mieć 24 godziny na rozwiązywanie najróżniejszych zadań. Tematyka hackatonu jest bowiem dość szeroka.

Wirtualna rzeczywistość, rzeczywistość rozszerzona, sztuczna inteligencja, internet rzeczy, eksploracja danych, bezpieczeństwo, tworzenie gier, technologie finansowe, tworzenie oprogramowania, rozwiązania mobilne oraz usługi w chmurze - oto kategorie jakim poświęcony będzie HackYeah.

Za jedno z wyzwań stawianych przed uczestnikami odpowiada Ministerstwo Finansów, będące wraz z miastem Kraków głównym partnerem przedsięwzięcia. Resort Morawieckiego chce sprawdzić, czy hakerzy są w stanie uszczelnić system podatkowy, śledząc wyłudzenia VAT (tzw. karuzele vatowskie).

Czytaj też: Chińczycy znaleźli sposób na nieuprawniony dostęp do nowych aut. Wystarczyły urządzenia za 80 zł

Hackaton HackYeah odbędzie się w dniach 28 - 29 października 2017 w krakowskiej Tauron Arenie. Przy okazji organizatorzy chcą trafić do Księgi Rekordów Guinnessa pod względem liczby uczestników hackatonu. Dotychczasowy rekord to 1200 programistów.

Współtwórca Comperia.pl: Samo bycie upartym jest bez sensu. Trzeba jeszcze pokory, mądrości i otwartości [NEXT TIME]