Wyciekły zdjęcia i ceny najnowszych smartfonów Google. Pixel 2 XL może kosztować niemal tyle samo, co iPhone X

W sieci opublikowano zdjęcia (a w zasadzie ilustracje, czy tzw. rendery) najnowszych smartfonów Google - Pixel 2 oraz Pixel 2 XL. Niewiele będzie w stanie nas zaskoczyć na premierze sprzętu 4 października, bowiem podano również ich przewidywane ceny.

Jak podaje serwis Droid-Life mniejsza wersja najnowszego smartfonu Google oferowana będzie w trzech wersjach kolorystycznych (białej, czarnej i lekko niebieskiej) oraz dwóch wariantach pojemności pamięci na dane użytkownika.

Tańsza odsłona (64 GB) ma kosztować 649 dolarów, zaś dwukrotnie pojemniejsza (128 GB) dokładnie 100 dolarów więcej.

Google Pixel 2Google Pixel 2 fot. Droid-Life

Z kolei za nieco większego Pixela 2 XL dostępnego w dwóch wersjach kolorystycznych (czarnej i biało-czarnej) trzeba będzie zapłacić 849 dolarów (64 GB) albo 949 dolarów (128 GB). Zbliżamy się już zatem do magicznej bariery 999 dolarów, czyli kwoty za jaką kupimy najnowszy smartfon Apple - iPhone X.

Google Pixel 2 XLGoogle Pixel 2 XL fot. Droid-Life

Ostatecznej specyfikacji technicznej nadal nie ujawniono. Możemy jednak podejrzewać, że na pokładzie nie zabraknie najnowszego procesora Qualcomm Snapdragon 835 i przynajmniej 4 GB pamięci RAM. Oczywiście sprzęt pracuje pod kontrolą najczystszej formy Androida, pozbawionej jakichkolwiek nakładek.

Czytaj też: Widzieliśmy Google Pixel XL. Takiego smartfona Google jeszcze nie miał - pierwsze wrażenia

Niektóre źródła wskazują na obecność ramek czułych na nacisk znanych z HTC U11. To bardzo prawdopodobne, bowiem to właśnie Tajwańczycy współpracują z Google nad nowymi smartfonami z serii Pixel. Zdjęcia nie ujawniają jak telefony będą wyglądać z przodu. Czy doczekamy się popularnej ostatnio konstrukcji pozbawionej ramek wokół ekranu?

Odpowiedź na to pytanie pojawi się już 4 października, dokładnie rok po premierze pierwszych smartfonów Pixel oraz Pixel XL.

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: