Trzaski i szumy. Usterka słuchawki w najnowszych iPhone'ach. Apple potwierdza i zapowiada poprawkę

Użytkownicy najnowszych smartfonów Apple nie mają szczęścia. Niektórzy z nich zgłaszają problemy z działaniem głośnika słuchawkowego podczas wykonywania połączeń telefonicznych. Usterka dotyczy iPhone'a 8 oraz iPhone'a 8 Plus.

Przedstawiciele producenta błyskawicznie zareagowali na doniesienia użytkowników iPhone'a 8, którzy zgłaszali problemy ze słuchawką w telefonie na forach serwisów MacRumors, Reddit oraz centrum wsparcia Apple. Zapowiedziano już wydanie stosownej poprawki, która zostanie dołączona do najbliższej aktualizacji oprogramowania.

Przyczyny występowania trzasków i szumów podczas rozmowy telefonicznej przez najnowsze smartfony Apple nie jest jeszcze znana. Z raportów od użytkowników wynika, że nie jest ona zależna od operatora komórkowego czy regionu świata, w którym się znajdują. Nie zdarza się również podczas każdej rozmowy.

 

Jeśli przełączymy słuchawkę iPhone'a 8 w tryb głośnomówiący trzaski i szumy nie występują, co może faktycznie sugerować problem wyłącznie po stronie oprogramowania. Na razie nie wiadomo kiedy Apple zdecyduje się opublikować aktualizację. Zazwyczaj podobne poprawki pojawiają się w kilku najbliższych tygodniach po premierze rynkowej.

Czytaj też: Wyłączasz Wi-Fi i Bluetooth w iPhonie, a tymczasem one nadal pozostają włączone. To nie błąd. To funkcja iOS 11

Będzie to już druga poprawka dla nowych produktów Apple, po sprawie dotyczącej Apple Watch Series 3 (w wyniku usterki oprogramowania inteligentny zegarek łączył się z niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi, zamiast korzystać z LTE).

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: