Już za dwa tygodnie doczekamy się smartfona z rozkładanym ekranem. Wyciekło zdjęcie i data

Zdaje się, że to Samsung nie będzie pierwszym producentem ze składanym smartfonem w ofercie. W połowie października coś ciekawego ma pokazać ZTE. Jest tylko jedno "ale".

O niezwykle ciekawym smartfonie od ZTE słyszeliśmy już wcześniej, jednak do tej pory do sieci nie wyciekło żadne zdjęcie urządzenia. Do fotografii dotarł teraz amerykański serwis technologiczny Android Authority.

Znana jest już specyfikacja. Smartfon o nazwie kodowej Axon Multy ma być napędzany nie najświeższym, choć bardzo wydajnym procesorem Qualcomm Snapdragon 820 z 4 GB RAM i 32 GB pamięci na dane.

Zaoferuje także aparat o rozdzielczości 20 Mpix, który ze względu na rozkładaną konstrukcję ma posłużyć użytkownikom zarówno jako aparat główny, ale także jako kamerką do selfie.

Najważniejszą cechą smartfonu ma być jednak oczywiście rozkładany ekran, a właściwie ekrany. Każdy ma wyświetlać obraz w Full HD, a razem mają tworzyć panel o przekątnej 6,8 cala i rozdzielczości 1920 x 2160 pikseli.

Rozkładany smartfon ZTERozkładany smartfon ZTE fot. Android Authority

Według nieoficjalnych informacji zasili wszystko bateria o pojemności 3120 mAh. Wydaje się to zdecydowanie zbyt mało jak na tak duży panel, zwłaszcza, że ekran jest jednym z najbardziej prądożernych podzespołów każdego smartfona.

Niestety krótki czas pracy na jednym ładowaniu może okazać się sporą bolączką ZTE Axona M. Z drugiej strony jak na razie producenci nie są wstanie powiększyć pojemności baterii bez zwiększania jej rozmiarów, a składany telefon chińskiego producenta zapewne i tak będzie dość gruby.

Różni mniej znani producenci już kilka lat temu próbowali swoich sił projektując składane smartfony (np. Kyocera Echo). W urządzeniu od ZTE możemy doczekać się na tyle wąskich ramek, że jego obsługa po rozłożeniu będzie dość komfortowa.

Z drugiej strony Samsung dysponujący technologią wyginanych ekranów pracuje nad przełomowym Galaxy X. Smartfon Koreańczyków może mieć więc znacznie większy sens, bo ekranu nie będą "przecinać" żadne ramki.

Problem w tym, że o rewolucyjnym telefonie Samsunga mówi się już od 5 lat, i choć jest on coraz bliżej, tak naprawdę nie wiemy kiedy może pojawić się na rynku.

W przypadku ZTE premiera jest już na horyzoncie. Firma organizuje 17 października  konferencję prasową w Nowym Jorku i to najprawdopodobniej wtedy zobaczymy składanego Axona M.

---

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o: