Najnowszy Android to mało. Nokia obiecuje aktualizację smartfonów do wersji systemu, której jeszcze nie ma

Przynajmniej z takiego założenia może wychodzić HMD Global, dzierżące prawa do słynnej marki Nokia. Poza objęciem aktualizacją wszystkich smartfonów do najnowszego Androida, firma jako pierwsza na rynku idzie o krok dalej.

Całe obecne portfolio smartfonów HMD Global (Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 oraz Nokia 8) otrzyma aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Na tym polu Finowie radzą sobie znakomicie i comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa oraz szybkość ich dostarczania stanowią jeden z głównych atutów marki.

Oczywiście nie można zapomnieć o pozbawieniu systemu jakichkolwiek nakładek graficznych, które mogą spowalniać pracę i obciążać podzespoły.

Teraz HMD Global idzie o krok dalej, zapowiadając wsparcie całej gamy swoich produktów do kolejnej wersji Androida - oznaczonego wstępnie literą P. Jego premiery możemy się spodziewać dopiero w przyszłym roku. Obietnica dotycząca wsparcia nie dla jednej, ale dwóch najnowszych wersji pojawiła się przy okazji premiery Nokii 8 na Filipinach.

Czytaj też: Nokia 8 trafia do sprzedaży w Polsce. Czy najnowszy smartfon od HMD Global będzie w stanie podbić serca użytkowników?

Nawet najmniej wydajna z serii Nokia 3 zostanie objęta programem aktualizacji. Rzadko kiedy posiadacze słabszych smartfonów mogą liczyć na chociaż jedną aktualizację do najnowszej wersji Androida. Tymczasem HMD Global daje dobry przykład i udowadnia, że jest to absolutnie możliwe i (chociaż pewnie nie tak opłacalne, jak zachęcanie do przesiadki na nowszy model).

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: