Zła wiadomość dla podróżujących po Unii. Plus ma zgodę na stosowanie opłat w roamingu

Urząd Komunikacji Elektronicznej zezwolił Polkomtelowi na stosowanie dodatkowych opłat za roaming w Unii Europejskiej. Być może za korzystanie z komórki zapłacimy więcej, ale operator uspokaja - "z punktu widzenia klientów nic się obecnie nie zmieniło".

Polkomtel, operator sieci Plus dostał zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z usług telekomunikacyjnych na terenie Unii Europejskiej.

Jako pierwszy poinformował o tym "dziennik.pl". Informację potwierdził nam Arkadiusz Majewski z Działu Komunikacji Korporacyjnej w Polkomtel.

Od czerwca bieżącego roku w ramach "Roam Like at Home" klienci wszystkich sieci komórkowych w Polsce mogą rozmawiać, SMS-ować i korzystać z internetu bez ponoszenia dodatkowych kosztów roamingu międzynarodowego.

Od tego czasu Polacy korzystają z telefonii w granicach Unii Europejskiej znacznie intensywniej niż przed wprowadzeniem zmian. To z kolei generuje dużo wyższe koszty dla operatorów.

We wrześniu kilku operatorów działających w Polsce złożyło do UKE wniosek o zezwolenie na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu w Unii. Poza ośmioma mniejszymi, do UKE wnioskowali Plus i Play.

Operator sieci Plus, który własnie zgodę otrzymał może więc (choć nie musi) zwiększyć opłaty za korzystanie z roamingu. Na razie nie wiadomo czy i kiedy klienci tej sieci faktycznie będą musieli zapłacić więcej.

Arkadiusz Majewski w przesłanym nam komentarzu uspokaja:

Polkomtel otrzymał decyzje UKE wyrażającą zgodę na stosowanie dodatkowych opłat za usługi roamingowe w Unii Europejskiej zgodnie ze złożonym wnioskiem, natomiast z punktu widzenia klientów nic się obecnie nie zmieniło i nadal mogą oni korzystać z roamingu na terenie UE na takich samych zasadach jak do tej pory.

"Dziennik.pl" dodaje, że poza Plusem stosowną zgodę otrzymała sieć Premium Mobile.

---

Voelkel: W nowoczesnych firmach nie potrzebujemy ludzi, którzy nastawieni są na indywidualny cel [NEXT TIME]

Więcej o: