Polscy programiści współtworzyli najnowszą wersję popularnego antywirusa. Korzystają z niego miliony użytkowników

Na rynku debiutują nowe wersje popularnych antywirusów marki ESET dla użytkowników domowych i małych firm. Warto wspomnieć, że wśród twórców aplikacji są polscy analitycy i deweloperzy z mieszczącego się w Krakowie biura badawczo-rozwojowego słowackiego producenta.

Z produktów antywirusowych marki ESET może korzystać nawet 4 mln polskich użytkowników komputerów. Szczególną popularnością w naszym kraju cieszy się ESET NOD32 Antivirus, ze względu na swoją wysoką skuteczność i niski wpływ na wydajność chronionej maszyny. Wraz z nadejściem nowej odsłony oprogramowania z portfolio firmy znika dotychczasowy ESET Smart Security. Zastępuje go pakiet ESET Internet Security.

W ramach oferowanych przez pakiet funkcji znajdziemy między innymi Anti-Theft, która przyda się w razie kradzieży lub zgubienia laptopa. Może pomóc zlokalizować urządzenie oraz wysłać wiadomość do osoby znajdującej się w posiadaniu sprzętu. Kolejna nowość to skaner UEFI, który ostrzega o podejrzanej aktywności jeszcze przed załadowaniem systemu operacyjnego. Oczywiście nie mogło zabraknąć narzędzi do kontroli rodzicielskiej oraz usprawnionego monitora sieci domowej.

Polski wątek w rozwoju antywirusów ESETPolski wątek w rozwoju antywirusów ESET fot. materiały prasowe

Szczególnie ostatnie z rozwiązań może się przydać do oceny bezpieczeństwa sieci Wi-Fi, pracującej w niej urządzeń (komputery, smartfony, urządzenia Internetu Rzeczy itd.) oraz samego routera. Sprawdza go pod kątem aktualizacji oprogramowania, podatności na wykorzystanie luk oraz siły hasła dostępowego do panelu administracyjnego. Jeśli posiadamy więcej, niż jedną licencję na oprogramowanie ESET, z pewnością przyda nam się wbudowany menedżer do zarządzania nimi.

Czytaj też: Wirus Bad Rabbit paraliżuje kolejne kraje. Żąda 0,05 bitcoina za odzyskanie dostępu do danych. Antywirusy mogą go nie wykrywać

Programiści i analitycy z krakowskiego biura badawczo-rozwojowego ESET (jedno z kilku takich miejsc na świecie) aktywnie uczestniczyli we współtworzeniu nowej generacji antywirusów. Warto wspomnieć, że placówka istniejąca od lipcu 2008 roku została otwarta jako druga, po głównej siedzibie w Bratysławie. Polacy zajmują się zarówno analizą zagrożeń i opracowywaniem sposobów ich detekcji i usuwania, jak również rozwijają silnik antywirusowy programów ESET.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: