Polski serwis edukacyjny Brainly dostał gigantyczny zastrzyk finansowy od Sebastiana Kulczyka

Zarządzany przez Sebastiana Kulczyka fundusz Kulczyk Investments wsparł rozwój polskiego serwisu edukacyjnego Brainly kwotą 14 mln dolarów. Inwestycja zbiegła się w czasie z przekroczeniem bariery 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Mieszczące się w Krakowie Brainly zostało powołane do życia w 2009 roku i od tamtej pory w ramach inwestycji pozyskało na swoją działalność już 38,5 mln dolarów. Dodatkowy zastrzyk finansowy od Kulczyk Investments zapewni serwisowi rozwinięcie personalizacji nauki. Brainly ma obecnie ponad 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, wśród których są zarówno sami uczniowie i nauczyciele, jak i rodzice.

Z ostatnich nowości wprowadzonych przez serwis warto wspomnieć o testowym programie lekcji w formacie wideo (prowadzonych przez uczniów i nauczycieli), a także materiałach związanych z ostatnią reformą edukacji i przygotowywane wspólnie z wydawnictwami podręczników szkolnych.

 

Z zasobów Brainly można również korzystać na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS. Z badań przeprowadzonych przez serwis wynika, że w przypadku 91 proc. uczniów platforma pomaga w zapamiętywaniu treści. U 86 proc. badanych wzmacnia samoocenę, zaś 83 proc. pozwala na poszerzenie wiedzy. Jak tłumaczy Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments:

Brainly idealnie wpisuje się w naszą strategię vc. To bardzo dobry zespół, świetny produkt i globalny potencjał rozwoju. Łączy nas fascynacja nowoczesną technologią oraz partnerskie budowanie wartości.

Czytaj też: Sebastian Kulczyk chce inwestować w polskie startupy technologiczne. Firmy dostaną nie tylko miliony

Każdego dnia na Brainly udziela się odpowiedzi na 100 tys. pytań, co sprawia, że serwis jest obecnie największym na świecie serwisem typu peer-to-peer learning. Dodatkowo w ubiegłym roku Polacy przejęli największego konkurenta na rynku amerykańskim - OpenStudy. Wśród inwestorów którzy dotychczas wsparli rozwój Brainly znajdują się Naspers, General Catalyst, Point Nine Capital oraz Runa Capital.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o:
Komentarze (20)
Społecznościowy serwis edukacyjny Brainly dostał 14 mln dolarów od Sebastiana Kulczyka
Zaloguj się
 • mocno_kwasny

  Oceniono 9 razy 7

  dziwne 5 mln pobran 250 tys opinii i zero przewagi nad google w ktorym mozemy wpisac te same pytanie nie czekajac az ktos sie zglosi z byc moze poprawna odpowiedzia, to jakis przekret czy jak ?

 • andyx777

  Oceniono 4 razy 4

  Z całym szacunkiem... portal zdaje się dla kretynów..., do tego prawie niepiśmiennych....

 • zagenator

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ten biznes generuje jakiekolwiek pieniądze?

 • nemecpiotr

  Oceniono 6 razy 2

  jaki kraj taki business.... zobaczcie tylko inwestorow.... kazdy zdrowo myslacy uzyeje google....a jesli nie to nie sluchalbym, "rozwiazan" od tych "innych"

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 6 razy 2

  Ja używam jeszcze nie mniej kultową Nokię 5510 kupioną w roku 2002. Akumulator ma oryginalny. Jest chyba jedynym telefonem, który ma alfanumeryczną klawiaturę i w czasie jej używania telefon ustawia się "poprzecznie". Z tej przyczyny nazywano ją "fortepianem".

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 1 raz 1

  Obejrzałam.
  Portal typu "Odrób mi zadanie domowe, bo mi się nie chce".
  Kasa wywalona w błoto. A takie wpisy:

  "Dlaczego jest kur*a jakaś blokada nie pozwalająca zobaczyć odpowiedzi tylko ku*wa trzeba płacić za pieprzone "brainly" ja nie bede placil 15 zlotych za jakies nędzne strony. Proszę usunąć tę blokadę jak najszybciej !!! Kiedyś te serwis był darmowy i powinien taki pozostać aż do dziś. Zmięcie to natychmiast" - po prostu porażają.

  brainly.pl/zadanie/14162445

 • Adam Persson

  Oceniono 1 raz 1

  Widac ze panicz nie ma zmyslu biznesowego ani tej bezczelnosci ktora charakteryzowala jego ojca. Ma tylko odziedziczone po zlodzieju pieniadze

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 1

  Łatwo przyszlo, łatwo poszlo.. to mowie ja Sebastian Kulczyk powazny inwestor...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX