Polski serwis edukacyjny Brainly dostał gigantyczny zastrzyk finansowy od Sebastiana Kulczyka

Zarządzany przez Sebastiana Kulczyka fundusz Kulczyk Investments wsparł rozwój polskiego serwisu edukacyjnego Brainly kwotą 14 mln dolarów. Inwestycja zbiegła się w czasie z przekroczeniem bariery 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Mieszczące się w Krakowie Brainly zostało powołane do życia w 2009 roku i od tamtej pory w ramach inwestycji pozyskało na swoją działalność już 38,5 mln dolarów. Dodatkowy zastrzyk finansowy od Kulczyk Investments zapewni serwisowi rozwinięcie personalizacji nauki. Brainly ma obecnie ponad 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie, wśród których są zarówno sami uczniowie i nauczyciele, jak i rodzice.

Z ostatnich nowości wprowadzonych przez serwis warto wspomnieć o testowym programie lekcji w formacie wideo (prowadzonych przez uczniów i nauczycieli), a także materiałach związanych z ostatnią reformą edukacji i przygotowywane wspólnie z wydawnictwami podręczników szkolnych.

 

Z zasobów Brainly można również korzystać na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS. Z badań przeprowadzonych przez serwis wynika, że w przypadku 91 proc. uczniów platforma pomaga w zapamiętywaniu treści. U 86 proc. badanych wzmacnia samoocenę, zaś 83 proc. pozwala na poszerzenie wiedzy. Jak tłumaczy Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments:

Brainly idealnie wpisuje się w naszą strategię vc. To bardzo dobry zespół, świetny produkt i globalny potencjał rozwoju. Łączy nas fascynacja nowoczesną technologią oraz partnerskie budowanie wartości.

Czytaj też: Sebastian Kulczyk chce inwestować w polskie startupy technologiczne. Firmy dostaną nie tylko miliony

Każdego dnia na Brainly udziela się odpowiedzi na 100 tys. pytań, co sprawia, że serwis jest obecnie największym na świecie serwisem typu peer-to-peer learning. Dodatkowo w ubiegłym roku Polacy przejęli największego konkurenta na rynku amerykańskim - OpenStudy. Wśród inwestorów którzy dotychczas wsparli rozwój Brainly znajdują się Naspers, General Catalyst, Point Nine Capital oraz Runa Capital.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: