Umiesz zrobić salto w tył? Ten robot zrobi to bez problemu i nie złamie sobie przy tym kręgosłupa

Z pewnością nie jestem w stanie powtórzyć wszystkich akrobacji jakie właśnie zrobiła ta maszyna. Jako przedstawiciel ludzkości już teraz czuję się zagrożony.

Najnowszy film od Boston Dynamics prezentuje dobrze już znanego humanoidalnego robota Atlas, który skacze na coraz wyższe stopnie, obraca się na ostatnim i wykonuje imponujące salto w tył, bezpiecznie lądując na dwóch nogach. To nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę fakt, że maszyna waży ponad 80 kilogramów, a po drugie… jest robotem.

 

Samego Atlasa pokazano światu pierwszy raz już na początku 2016 roku, a jego umiejętności od razu wzbudziły żywe zainteresowanie. Robot doskonale radził sobie z transportowaniem ciężkich przedmiotów oraz próbami destabilizacji przez inżynierów Boston Dynamics. Wyraźnie widać, że maszyna nabiera coraz większej sprawności i pewności.

Czytaj też: Nowy robot od Boston Dynamics wygląda jak pies bez głowy. Jest dużo sprawniejszy od swojego poprzednika

To już drugi mocny sygnał ze strony zdolnej ekipy inżynierów po niedawnej enigmatycznej prezentacji przypominającego psa Spota Mini. Jak widać Boston Dynamics należący obecnie do japońskiego Softbanku nie ustaje w swoich pracach nad doskonaleniem się w tym, co potrafią najlepiej. Jeszcze nie jestem pewien, czy to dobrze dla nas - ludzi.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (43)
Roboty zaczynają robić fikołki w powietrzu. Ta maszyna od Boston Dynamics to potrafi
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 9 razy 5

  Osiągnięcia tej firmy są niesamowite, chociaż wypadałoby dla jasności sprawy zapytać, czy robot robi takie numery licząc na bieżąco parametry skoku, czy też został zaprogramowany metodą prób i błędów na konkretną wysokość przeszkód pokazanych na filmie.

 • obeznany

  Oceniono 9 razy 3

  To tylko zwiastun kolejnej wielkiej rewolucji, której efektem będą miliony "useless" - bezużytecznych ludzi, w tym wysoko wykwalifikowanych i nowa mała kasta nadludzi kontrolująca to wszystko.

 • gmsaxz

  Oceniono 4 razy 2

  FANTASTYCZNA konstrukcja, jestem pełen podziwu dla inżynierów, którzy skonstruowali tego robota!

 • qnqn

  Oceniono 2 razy 2

  I człowiek powoli staje się bogiem. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że sami możemy być podobnym produktem?

 • mg_40

  Oceniono 4 razy 2

  Ewolucja przyspiesza. Teraz jeszcze pierwsza sztuczna inteligencja, która osiągnie samoświadomość, cybernetyczne ciało już jest. Śmiertelni ludzie to ewolucyjny przeżytek

 • t_uptus

  Oceniono 5 razy 1

  Smutne i przerazajace biorac pod uwage ludzkie umysly .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX