Nowa przydatna funkcja w Firefoksie. Przeglądarka podpowie czy strona, którą odwiedzasz nie została zhakowana

Wchodząc na ulubione strony często możemy nie mieć świadomości, że zostały one zaatakowane przez hakerów. Dlatego użytkownicy przeglądarki internetowej Firefox powinni docenić rozwiązanie, nad którym pracują obecnie deweloperzy aplikacji.

Już wkrótce przeglądarka internetowa Firefox może mieć na pokładzie funkcję informującą o potencjalnym niebezpieczeństwie na stronie internetowej, którą aktualnie odwiedza użytkownik. Nad rozwiązaniem inżynierowie Mozilli pracują wspólnie z popularnym serwisem "Have I Been Pwned", co potwierdził na Twitterze związany z nią ekspert ds. bezpieczeństwa, Troy Hunt.

Na obecnym etapie funkcja jedynie informuje, że znajdujemy się na stronie, która w przeszłości padła ofiarą ataku, a jej zabezpieczenia zostały złamane. Na górze pojawi się stosowny komunikat, a sama przeglądarka nie zablokuje nam wejścia na witrynę. Nadal będziemy mogli z niej korzystać. Na razie nie wiadomo jak będzie działać ostateczna wersja technologii, która trafi do finalnej wersji Firefoksa.

Czytaj też: Firefox Quantum już oficjalnie. Szybszy od Google Chrome i Microsoft Edge? Sprawdzamy

Nie jest to z pewnością najlepsza wiadomość dla stron, które w przeszłości borykały się z problemami nieautoryzowanego dostępu do bazy danych i treści. Z drugiej strony to jasny sygnał dla użytkowników, których taki komunikat może zmusić do zmiany starego hasła do swojego konta na danym serwisie. Jak podkreślił Hunt, reakcja ze strony najbardziej zainteresowanych jest do tej pory bardzo entuzjastyczna.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: