Nowa przydatna funkcja w Firefoksie. Przeglądarka podpowie czy strona, którą odwiedzasz nie została zhakowana

Wchodząc na ulubione strony często możemy nie mieć świadomości, że zostały one zaatakowane przez hakerów. Dlatego użytkownicy przeglądarki internetowej Firefox powinni docenić rozwiązanie, nad którym pracują obecnie deweloperzy aplikacji.

Już wkrótce przeglądarka internetowa Firefox może mieć na pokładzie funkcję informującą o potencjalnym niebezpieczeństwie na stronie internetowej, którą aktualnie odwiedza użytkownik. Nad rozwiązaniem inżynierowie Mozilli pracują wspólnie z popularnym serwisem "Have I Been Pwned", co potwierdził na Twitterze związany z nią ekspert ds. bezpieczeństwa, Troy Hunt.

Na obecnym etapie funkcja jedynie informuje, że znajdujemy się na stronie, która w przeszłości padła ofiarą ataku, a jej zabezpieczenia zostały złamane. Na górze pojawi się stosowny komunikat, a sama przeglądarka nie zablokuje nam wejścia na witrynę. Nadal będziemy mogli z niej korzystać. Na razie nie wiadomo jak będzie działać ostateczna wersja technologii, która trafi do finalnej wersji Firefoksa.

Czytaj też: Firefox Quantum już oficjalnie. Szybszy od Google Chrome i Microsoft Edge? Sprawdzamy

Nie jest to z pewnością najlepsza wiadomość dla stron, które w przeszłości borykały się z problemami nieautoryzowanego dostępu do bazy danych i treści. Z drugiej strony to jasny sygnał dla użytkowników, których taki komunikat może zmusić do zmiany starego hasła do swojego konta na danym serwisie. Jak podkreślił Hunt, reakcja ze strony najbardziej zainteresowanych jest do tej pory bardzo entuzjastyczna.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (18)
Przeglądarka podpowie czy strona, którą odwiedzasz nie została zhakowana
Zaloguj się
 • onuce-precz

  Oceniono 4 razy 2

  nowy ff quantium to lipa. nie blokuje reklam. polowa dodatków nie działa.

 • shadowthrone

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety nowa wersja jest całkiem nieudana, przestała działać większość dodatków, których używałem. Musiałem na nowo instalować starszą wersję i zablokować aktualizacje. Niestety ten trend jest widoczny wszędzie - so nowa wersja tym użytkownik mniej ma do powiedzenia, a wszystko to oczywiście dla naszego dobra.

 • Gatts 1978

  0

  Kłamczuchy nie ładnie pisać tak o Firefox Quantum nie wiedząc jak działa.Na moim Ryśku 7 dokładnie mam uruchamianych 127kart i działa to błyskawicznie.Przejście na kolejne zajmuje tak krótki okres czasu, że aż nie dowierzam bym korzystał z Firefox.

 • Gatts 1978

  0

  Kłamczuchy nie ładnie pisać tak o Firefox Quantum nie wiedząc jak działa.Na moim Ryśku 7 dokładnie mam uruchamianych 127kart i działa to błyskawicznie.Przejście na kolejne zajmuje tak krótki okres czasu, że aż nie dowierzam bym korzystał z Firefox.

 • Harald Wessling

  0

  Wyriepodlilem FIREFOXA i wreszcie moj komputer zaczal dzialac jak trzeba. Nigdy wiecej tego goowna.

 • slabe

  Oceniono 2 razy 0

  Kuźwa. A nie lepiej kupić dobry program antywirusowy? Ja od wielu lat kupuję licencję na program antywirusowy, który zabezpiecza mnie nie tylko przed wirusami, ale też przed spamem, banerami reklamowymi, zapewnia bezpieczną bankowość itd. Jako stały klient płacę za to około 100 zł. rocznie na dwa komputery.
  Kupujecie sprzęt za grube tysiące, a żal wam paru złotych na jego zabezpieczenie.
  Nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach podłączenia do sieci bez antywirusa.
  Pozdrawiam

 • lisaparker

  0

  Obywatel Palant twórca AdBlocka tak dostosował swój produkt do nowej wersji przeglądarek, że zastanawiam się czy nie jest opłacany przez reklamodawców. Niby jest blokowanie, a nie ma. Dla tych co się znają blokowanie i ukrywanie tego goowna jest znacznie utrudnione. Trzeba się więcej nawciskać, aby uzyskać efekt. Gdzie się podział spis blokowanych reklam???

 • Yan Toš

  0

  Odinstalowałem tą przeglądarkę w ogóle nie reaguje na kliknięcia myszką. Otwierasz jedna kartę chcesz otworzyć druga i przeglądarka nie reaguje. To jest kompletny szajs.Poprzednia wersja działała bez zarzutu.

 • henio1946

  Oceniono 2 razy 0

  to tak jak opera blokada reklam a jak wyłączysz to nic nie zostało żeby coś zobaczyć wolał bym parę groszy dać i bez reklam a tak rocznie kilka milionów oglądam i jeszcze na moją rodzinę wydzierają i pół bloku się budzi a windows same blokady ale tego co trzeba to nie pilnuje a ten co wypisuje kilka recept musi kilka stów wydać na nowego windowsa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX