"Udowodnij, że to ty". Facebook może poprosić o twoje zdjęcie. Sprawdzi czy nie jesteś botem

Już wkrótce przy logowaniu do Facebooka możesz zostać poproszony o przesłanie swojego selfie. Oto dodatkowy sposób weryfikacji tożsamości testowany właśnie przez popularną społecznościówkę.

Jak informuje serwis Wired, w ostatnim czasie użytkownicy Facebooka zaczynają coraz częściej dostawać tajemnicze prośby o przesłanie swojego zdjęcia w celu weryfikacji tożsamości. Jak się okazuje, trwają właśnie testy nowego rozwiązania, które pozwoli dodatkowo uwiarygodnić właściciela konta.

Powodem zapytania o zdjęcie ma być nietypowa aktywność na Facebooku i to na różnych etapach interakcji, przez zakładanie konta, wysyłanie prośby o dodanie do znajomych, skończywszy na dodawaniu i edytowaniu reklam oraz ustawianiu ich płatności. Może chodzić również o nietypowe (oddalone od siebie) lokalizacje następujących po sobie postów.

Proces wykrywania podejrzanej aktywności, wysyłania zapytania o zdjęcie oraz weryfikacji jego wiarygodności jest rzekomo w pełni zautomatyzowany. Jak zapewniają przedstawiciele Facebooka, identyfikacja wizualna przez test zdjęciowy jest tylko jedną z wielu metod uwiarygodnienia użytkownika. Gigant stosuje również autoryzację manualną, czyli za weryfikację odpowiadają pracownicy.

Czytaj też: UOKiK będzie blokować strony bez wyroku sądu. Broń przeciwko oszustom czy narzędzie cenzury?

Wszystko wskazuje na to, że do czasu poprawnej weryfikacji tożsamości użytkownik nie może korzystać ze swojego konta na Facebooku. Nie do końca wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczęto testy nowego rozwiązania, jednak z informacji użytkowników serwisu Reddit wynika, że pierwsze wzmianki o tego typu komunikatach pochodzą jeszcze z kwietnia.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (30)
"Udowodnij, że to ty". Facebook może poprosić o twoje zdjęcie. Sprawdzi czy nie jesteś botem
Zaloguj się
 • mybox

  Oceniono 7 razy 7

  logowanie za pomocą zdjęcia bywa zgubne, kolega po urodzinach kilkanaście godzin czekał aż system go rozpozna :-)

 • dzynks

  Oceniono 11 razy 5

  To jest monopol, który powinien być podzielony jak AT&T.
  Facebook, Handbook, Footbook, Assbook itp.

 • puzonik48

  Oceniono 4 razy 4

  Byłam tam krótko i zablokowano mi konto chyba pod koniec lipca ,warunkując odblokowanie przesłaniem zdjęcia .Wysłałam ,bo inaczej nie mogłabym dezaktywować konta .Odblokowali ,a ja konto dezaktywowałam i jestem zdrowsza :)

 • rave8

  Oceniono 4 razy 4

  Czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd na fejsbukach i innych portalach dla pieszczących swoje ego wysyp mody na nadymane kacze dziubki ??? Czy jakaś większa ambicja za tym stoi?

 • ch3heg

  Oceniono 8 razy 4

  Pewnie ci którzy nie robią selfi przez komunikator. W ten czy inny sposób wymuszają dane użytkownika, zdjęcia.

 • mille666

  Oceniono 7 razy 3

  do dupy wam zajrzy barany niedługo :)

 • DarthGem1

  Oceniono 2 razy 2

  ..ale...co zrobic, jesli na koncie nie ma ZADNEGO zdjecia, w JAKI SPOSOB FB rozpozna, ze to ja? :) Moge wyslac dowolna gebe ? Antka naten przyklad?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX