Projektor Sony Xperia Touch już do kupienia w Polsce. Cena? Prosimy nie regulować odbiorników

Robert Kędzierski
Sony Xperia Touch to projektor, który w ekran dotykowy potrafi zmienić każdą powierzchnię. Urządzenie można już kupić w Polsce. Wiadomości dotyczące ceny nie są najlepsze.

Do Polski trafił właśnie projektor Sony Xperia Touch, zaprezentowany w lutym, na targach MWC w Barcelonie. Sprzęt, który przykuło naszą uwagę funkcjonalnością nie należy jednak do najtańszych. Cena w oficjalnym sklepie Sony została ustalona na 6999, a więc nieco wyżej, niż wynikało to z wcześniejszych informacji. Dla wielu zwykłych użytkowników jest ona poza zasięgiem, co sprawia, że jak na razie urządzenie wydaje się być przeznaczone dla klientów biznesowych. 

Warto jednak pamiętać o jednym. Sterowane Androidem urządzenie jest wyjątkowe. Nie tylko wyświetli obraz na niemal każdej powierzchni, ale zmieni ją w ekran dotykowy. Obsługuje też gesty. Może współpracować z wieloma aplikacjami ze sklepu Play. 

Touch emituje obraz o przekątnej wynoszącej nawet 80 cali przy rozdzielczości 1366 x 768 pikseli przy jasności wynoszącej 100 lumenów. 

Xperia TouchXperia Touch fot. Daniel Maikowski

Detektory podczerwieni pozwalają na dotykowe sterowanie za pomocą 10 punktów. Urządzenie wyposażono w aparat o rozdzielczości 13 megapikseli, który można wykorzystywać do wideorozmów. Touch ma również wbudowane głośniki, GPS, Mikrofon, a nawet czujniki wilgotności i temperatury. Jest też moduł SIM. 

Czytaj też: Testujemy słuchawki Sony. Jak wypadły bezprzewodowe maleństwa?

Urządzenie łaczy się ze smartfonami i innymi urządzeniami za pomocą NFC i Bluetooth. Może wyświetlać lustrzaną kopię obrazu. Interaktywny projektor sterowany jest Androidem 7.0. 

Touch w tej chwili wydaje się poza zasięgiem. Sony wykonuje jednak ważny ruch, który może upowszechnić interaktywne projektory, a to powinno sprawić, że kolejne generacje urządzeń będą nie tylko doskonalsze. Powinny być też tańsze. 

***

Sony Xperia Touch zmieni dowolną powierzchnię w dotykowy ekran