Chcesz wypróbować odchudzoną wersję Map Google? Nie musisz mieć Androida Go. Jest na to jeden sposób

Po niedawnym ogłoszeniu startu Androida Go, wersji systemu przeznaczonego dla najsłabszych smartfonów, Google pokazało szereg towarzyszących mu aplikacji, które przy okazji zawitały do sklepu Google Play. Okazuje się, że praktycznie każdy może sprawdzić jak działają.

Wraz z Androidem Go na rynku zadebiutowały lekkie i przystosowane dla mało wydajnych smartfonów aplikacje Google - YouTube Go, Google Go, Files Go czy Maps Go. Mimo informacji o kompatybilności wyłącznie ze smartfonami pracującymi pod kontrolą Androida Go, serwis Android Police znalazł sposób na to, jak przetestować odchudzone Mapy Google praktycznie na dowolnym urządzeniu.

Okazuje się, że w przypadku Maps Go mamy do czynienia z tzw. PWA (Progressive Web App), aplikacją napisaną w języku webowym, którą obecnie uruchomi każda popularna przeglądarka internetowa (Chrome, Opera czy Firefox). Co więcej, taką hybrydę strony WWW i aplikacji możemy sobie przypiąć do ekranu głównego i uruchamiać jak zwykłą aplikację.

Czytaj też: Google i Apple rządzą na naszych smartfonach. Jednak nie zawsze tak było. Oto krótka wycieczka po cmentarzysku mobilnych systemów [FORMAT C:]

Link, który podaje Android Police prowadzi do repozytorium aplikacji typu PWA (PWA Directory). Należy do skopiować i otworzyć w nowym oknie przeglądarki internetowej na smartfonie. Maps Go bez problemu wspiera polską wersję językową i sama zaproponuje dodanie ikony aplikacji do ekranu głównego. Oczywiście nie spodziewajcie się znaleźć tam wszystkich funkcji pełnych Map Google, aczkolwiek to co jest w zupełności powinno wystarczyć.

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: