To pierwszy taki ekran na świecie. Panel OLED 8K o przekątnej 88 cali. Na targach CES 2018 pokaże go LG

Lada moment w Las Vegas rozpoczną się doroczne targi elektroniki użytkowej CES. Na tę okazję LG Display wystawi na swoim stoisku rzekomo pierwszy na świecie wyświetlacz OLED o przekątnej 88 cali i rozdzielczości 4K.

Najnowsze osiągnięcie LG Display ma na pokładzie aż 33 mln organicznych diod LED. Bije dotychczasowe konstrukcje nie tylko pod względem rozdzielczości (7680 x 4320 pikseli, 16-krotnie więcej, niż Full HD i 4-krotnie więcej, niż Ultra HD), ale również przekątnej (88 cali). Największy panel OLED jeszcze do niedawna miał 77 cali.

Największym wyzwaniem dla inżynierów LG Display okazuje się utrzymanie odpowiednio wysokiej jasności świecenia ekranu przy tak dużej redukcji rozmiaru pojedynczego piksela obrazu. Jak zapewnia producent, ma do tego odpowiednie technologie, które pozwalają ten problem zniwelować.

Nadchodzące targi CES 2018 w Las Vegas będą doskonałą okazją nie tylko dla LG Display. Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie produkcji ekranów pokaże z pewnością Samsung Display, którego oczkiem w głowie jest obecnie konkurencyjna technologia QLED.

Czytaj też: LG tworzy chemiczną spółkę w Polsce. Zainwestuje 1,4 mld zł

Co ciekawe, o ile w temacie produkcji paneli OLED do telewizorów LG Display nie ma sobie obecnie równych, a wielu producentów korzysta właśnie z rozwiązań tej firmy, w sektorze matryc z organicznymi diodami przeznaczonych dla urządzeń mobilnych to właśnie Samsung Display jest tu górą.

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o: