Kuchenne gadżety, które ułatwią ci gotowanie

Nie jesteś mistrzem garów? Nie szkodzi! Dla takich jak ty są gadżety kuchenne, gary elektryczne: wolnowary, parownice, frytownice... Wybraliśmy te modele, dzięki którym przyrządzisz wspaniały (nie tylko) obiad!

PAROWNICA, ZUPOWAR I ROBOT KUCHENNY - PODSTAWOWE GADŻETY KUCHENNE, KTÓRE POMOGĄ PRZYRZĄDZIĆ OBIAD

Warto ułatwiać sobie życie, również w kuchni. Jeśli szybko chcesz stać się drugim Jamie Oliverem, koniecznie zaopatrz się w najważniejsze urządzenia.

Parownica Morphy Richards. Na parze ugotujesz praktycznie wszystko: mięcho i ryby, warzywa, także mrożone, makaron czy ryż. Intuicja słusznie podpowiada, że będzie zdrowo. Może mniej smacznie niż z pieca czy patelni, mniej charakternie, lecz beztłuszczowo i bezpiecznie, nic się nie przypali - włączasz i idziesz na piwo. Pojemna (8,2 l) parownica ma trzy strefy parowania, każda w osobnej przegródce (przegródki też mogą mieć przegródki). Instrukcja obsługi wyjaśnia, jak długo dany produkt należy... parować? Strefy startują tak, by skończyły w tym samym momencie - świetne rozwiązanie, znacznie sensowniejsze od parownic o rozkładzie wertykalnym. Parownica Morphy Richards paruje na zewnątrz. Jest banalnie prosta w obsłudze i fajnie wygląda, trochę kosmiczne. Jest wielka i plastikowa. Oczywiście przezroczyste pojemniki szybko tracą swą krystaliczność, czyszczenie jest kłopotliwe, mokry towar zajmuje pół kuchni. Parownica to popularny i wysoko oceniany gadżet kuchenny.

Zupowar Morphy Richards. Genialne. Do kremów i zup tradycyjnych. A także soków. Wrzucasz towar, zalewasz bulionem (może być wrzątek z kostką ze sklepu), odpalasz. Zupowar co pewien czas włącza ostrze, które miksuje składniki, nic nie musisz robić poza przyjściem na gotowe. W sprytnym czajniku możesz też podsmażyć boczek. Gadżet kuchenny z serii "must have".

Robot kuchenny Sencor. Kupujesz w wielkim pudle, liczba przystawek, nakładek i ostrzy przygniata. Maszynka do mięsa, końcówka do produkcji makaronów, krajalnica i tarka, hak do wyrabiania ciasta, mieszadło w kształcie litery A, młynek do kawy, ziół i przypraw, patent do napełniania wędlin... Robot kuchenny ma odchylane ramię z głowicą wielofunkcyjną. W 5,5-litrowej misie ze stali nierdzewnej możesz np. przerobić trzepaczką balonową białka (aż ośmiu) jaj na piankę. Planetarny system wyrabiania, mieszania i ubijania - końcówki obracają się jednocześnie wokół osi swojej i przekładni. Jeden z najładniejszych gadżetów kuchennych, jakie testowaliśmy.

FRYTOWNICA, BLENDER, JOGURTOWNICA - GADŻETY KUCHENNE, KTÓRE RÓWNIEŻ POWINIENEŚ MIEĆ W SWOJEJ KUCHNI

Frytownica beztłuszczowa Philips Airfryer XL. Popularny, bo bardzo sensowny produkt. 80 proc. (wyliczenia Philipsa) mniej tłuszczu. Smaku... Hmm. Frytki z Airfryera nie smakują tak samo jak potraktowane zwykłą frytownicą i olejem. Lecz to nie znaczy, że smakują gorzej, są chrupiące na zewnątrz i delikatne w środku. Powietrzem (o temperaturze ok. 170-180°C) można "smażyć", "grillować", "piec", także mięso czy warzywa... Pokaźny gadżet kuchenny, paruje jak lokomotywa, nie stawiaj pod szafką. Frytownica jest raczej ładna. W wersji XL pomieści produkty na posiłek dla pięciu osób.

Blender ręczny Bosch. Gadżet kuchenny dostępny w wielu wersjach, im droższa, tym więcej przystawek, ta cena nie jest wygórowana. Blender ugniata, ubija, kroi w drobną kostkę, sieka, kruszy lód. Pomoże w przygotowaniu ciasta na naleśniki, zupy z warzyw, napoju mlecznego, soku, majonezu, sosu, potrawy dla niemowląt.

Jogurtownica Ariete. Do pojemnika wlewasz mleko pasteryzowane UHT i jogurt naturalny.

Więcej o: