37 kompletnie nowych zdjęć Samsunga Galaxy S9 i S9 Plus wyciekło do sieci. Gdzie się podziały boczne ramki?

Robert Kędzierski
Na dni przed oficjalną premierą Samsunga Galaxy S9 i Galaxy S9 Plus do sieci wyciekły zdjęcia, które zdradzają niemal wszystko o wyglądzie urządzenia. Boczne ramki flagowca wydają się naprawdę cienkie. Wyciek zdradza jeszcze jeden niezmiernie ważny szczegół.

Samsung Galaxy S9 to z pewnością najbardziej wyczekiwany flagowiec tego roku, który zostanie oficjalnie zaprezentowany 25 lutego w Barcelonie, podczas targów Mobile World Congress 2018. Atmosferę wokół premiery podgrzał dodatkowo niemieckojęzyczny portal winfuture.de, który opublikował kilkadziesiąt nowych zdjęć na których widać niemal wszystkie szczegóły premierowych modeli. 

Gdzie podziały się ramki?

Nieoficjalne zdjęcie Galaxy S9Nieoficjalne zdjęcie Galaxy S9 Fot. http://winfuture.de

Rendery opublikowane przez serwis zdradzają niemal wszystkie sekrety Galaxy S9. Jednym z najbardziej ekscytujących szczegółów są boczne ramki, które wyglądają na wyjątkowo cienkie. Ramka górna i dolna wydają się nieco mniejsze niż w przypadku "ósemki".  Miejmy nadzieję, że "na żywo" smartfony Samsunga będą pod tym względem prezentować się równie dobrze co na zdjęciach. 

Świetny aparat

Niemiecki portal zamieszcza też zdjęcie prezentujące istotny parametr aparatu. Ma mieć on zmienną przysłonę (f/1.5-f/2.4). To powinno pozwolić na wykonywanie świetnych zdjęć zarówno za dnia jak i w kiepskich warunkach oświetleniowych. 

Aparat w Galaxy S9 zapowiada się świetnieAparat w Galaxy S9 zapowiada się świetnie Fot. http://winfuture.de/

Świetny dźwięk

Z kolejnego zdjęcia, które wyciekło do sieci możemy wywnioskować, że Galaxy S9 będzie wyposażony w stereofoniczne głośniki AKG. I w tym wypadku zdają się więc potwierdzać wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia. 

Wiele kolorów do wyboru

Galaxy S9 i S9 Plus powinny być dostępne w wielu wersjach kolorystycznych - m.in.  "Midnight Black" "Coral Blue", czarnej, niebieskiej oraz szarej ("Titanium Gray"). 

Prawdopodobna specyfikacja

Galaxy S9 będzie najprawdopodobniej wyposażony w ekran Super AMOLED o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 1440 x 2960 pikseli. S9 Plus rozdzielczość ma mieć taką samą, ale przekątna wynosić będzie 6,2 cala

Czytaj też: Galaxy S9 będzie na wyciągnięcie ręki. Dosłownie. 

S9 będzie dysponował 4GB pamięci RAM, większy z modeli 6GB. W obu modelach znajdzie się dwunastopikselowy aparat, z tym że, w "plusie" kamera będzie podwójna. Przedni aparat w przypadku obu modeli będzie miał 8 megapikseli. 

Pojemność akumulatora wyniesie 3000 i 3500 mAh. 

Odliczanie do premiery

Urządzenia będą sterowane Androidem w wersji 8.0 i układem Samsung Exynos 981. 

Czy powyższe doniesienia okażą się prawdziwe? Sprawdzimy to sami - będziemy na premierze Galaxy S9 w Barcelonie - to już w najbliższą niedzielę. Koreański gigant z pewnością czymś nas zaskoczy, dlatego warto czekać na oficjalną prezentację jednego z najważniejszych smartfonów na rynku. 

***

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o: