Na tę funkcję w Windows 10 czekały tysiące użytkowników. To się dopiero nazywa "dobra zmiana"

Bez kart w przeglądarce internetowej, określanych często mianem zakładek, trudno sobie dziś wyobrazić codzienne korzystanie z komputera. Już teraz użytkownicy wersji testowych Windows 10 mogą sprawdzać, jak rozwiązanie o nazwie Sets sprawdza się w praktyce.

Pierwszy raz o funkcji Sets pozwalającej na korzystanie z różnych aplikacji zgrupowanych w jednym panelu na kartach (tak jak strony w przeglądarce internetowej), informowaliśmy już pod koniec listopada ubiegłego roku. Okazuje się, że za wprowadzeniem tego rozwiązania opowiadała się od dawna spora grupa użytkowników (ponad 20 tys. głosów).

Jedna z kluczowych nowości, o jaką zabiegano, dotyczy objęcia obsługą kart systemowego Eksploratora plików. Przy okazji udostępniono zestaw przydatnych skrótów klawiszowych:

CTRL + Win + Tab: następna karta
CTRL + Win + Shift + Tab: poprzednia karta
CTRL + Win + T: otwarcie nowej karty
CTRL + Win + W: zamknięcie aktualnej karty

Eksplorator plików w Windows 10 z obsługą kartEksplorator plików w Windows 10 z obsługą kart fot. blogs.windows.com

W ten sposób możemy z niego korzystać w jednym oknie z innymi aplikacjami (OneNote, Poczta, Kalendarz, przeglądarka Microsoft Edge, Notatnik oraz linia poleceń) Na razie aplikacje na kartach mogą testować wyłącznie testerzy Windows Insider Preview biorący udział w programie Skip Ahead. Nowość pojawia się w kompilacji o numerze 17618.

Czytaj też: Ta funkcja trafi wkrótce do Windows 10. Tak dużej zmiany nie było w systemach Microsoftu od dawna

Jeszcze nie wiadomo, kiedy koncern zdecyduje się udostępnić funkcję wszystkim posiadaczom Windows 10. Niektórych rozwiązań z tego zakresu być może należy się spodziewać w kolejnej dużej aktualizacji, którą zaplanowano na najbliższe miesiące. Zmiana wchodzi w skład odświeżenia Windows 10 znanego pod nazwą kodową Redstone 5.

Veit Stutz: Zamiast wciąż szukać nowych wyzwań, lepiej dłużej zostać na danym stanowisku i wgryźć się w temat [NEXT TIME]

Więcej o: