Jaki laptop do gier wybrać i ile trzeba wydać na dobry sprzęt?

Szukasz dobrego sprzętu do gier? Podpowiadamy, jakiego laptopa wybrać, by cieszyć się najlepszą wydajnością i na jakie parametry techniczne warto zwrócić uwagę przede wszystkim.

Laptop do gier - parametry, cena

Zanim wybierzemy najlepsze laptopy do gier, podpowiemy na co zwracać przede wszystkim uwagę, szukając idealnego modelu dla siebie. Jedną z pierwszych rzeczy, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę będzie przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, co pozwoli na uruchamianie niemal każdej nowej gry. Niemniej ważna będzie dedykowana karta jak np. GTX 1050, GTX 1050 Ti, GTX 1060 oraz pamięć RAM - minimum 8 GB. Takie podzespoły pozwolą na płynne działanie większości nowych gier przy wysokich ustawieniach graficznych i nie obniżając wydajności gry. Warto również zwrócić uwagę na to, by laptop posiadał (lub była możliwa łatwa wymiana) dysk SSD, co pozwoli na znacznie szybsze uruchamianie aplikacji, gier czy ogólną pracę na urządzeniu. Laptop do gier to niestety spory wydatek w porównaniu z innymi sprzętami tego typu. Przeciętny sprzęt kupimy za około 4000 złotych, a najlepsze maszyny kosztują nierzadko ponad 7000 złotych. 

Lenovo Legion

Wśród naszych propozycji na pierwszym miejscu znalazły się laptopy dla graczy od Lenovo. Godny polecenia jest Lenovo Legion Y520 z procesorami Intel Core 7. generacji oraz dedykowaną kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 to doskonała propozycja w bardzo przystępnej cenie - możemy go kupić już za nieco ponad 3500 zł. 

Lenovo LegionLenovo Legion materiały producenta

HP Omen

To propozycja dla wymagających graczy, którzy cenią sobie najwyższą jakość rozgrywki. Największym plusem jest niewątpliwie karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1070, która pozwala również na zapis obrazu z gry w trybie 360° z możliwością odtworzenia przy użyciu funkcji VR. Dodatkowym plusem jest jego kompatybilność i niski pobór mocy, co ma również wpływ na komfort podczas rozgrywki. Do wyboru mamy modele z wyświetlaczami w rozdzielczościach FullHD lub 4K. 

HP OmenHP Omen materiały producenta

Acer Predator

Predator to najnowsza seria produktów dedykowana dla graczy, wśród której znajdziemy nie tylko laptopy, ale także komputery stacjonarne, monitory oraz akcesoria. W serii znajdziemy modele w różnych przedziałach cenowych i z różnymi parametrami, dzięki czemu możemy dobrać najlepszy laptop do swoich potrzeb i zasobności portfela. Ceny zaczynają się od około 3500 zł do ponad 40 tysięcy złotych! Najtańszy model wyposażony jest w procesor Intel Core™ i5 oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050. 

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 328,03% dla reprezentatywnego przykładu pożyczki przy następujących założeniach: okres kredytowania 60 dni, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 550 zł, całkowita kwota do zapłaty 698,50 zł, spłata całkowita 1 raty w wysokości 698,50 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt pożyczki 148,50 zł (w tym: prowizja 148,50 zł, odsetki 0 zł)

Więcej o: