iPhone SE 2 na zdjęciach i wideo. Czy właśnie tak będzie wyglądać nowy najtańszy smartfon w ofercie Apple?

Najtańszy smartfon w ofercie Apple, czyli iPhone SE, przypuszczalnie doczeka się wkrótce następcy. Tymczasem do sieci wyciekły zdjęcia, które mają sugerować jak obecnie wygląda iPhone SE2. Jeśli to prawda, o rewolucji w designie w tym wypadku mowy być nie może.

Według niepotwierdzonych do tej pory informacji pochodzących od chińskich blogerów technologicznych, iPhone SE 2 znajduje się już w fazie produkcji. Apple rzekomo zdecyduje się zachować niewielkie gabaryty urządzenia (ekran o przekątnej zaledwie 4 cali) i skupić się raczej na unowocześnieniu komponentów wewnętrznych. Kilka nowych detali widać jednak gołym okiem.

Chodzi między innymi o spodziewane wsparcie dla ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego), które możemy już spotkać w ostatniej generacji smartfonów Apple, zarówno w iPhonie 8 i 8 Plus, jak i iPhonie X. Z najnowszych materiałów wynika, że iPhone SE 2 zastąpi dotychczasowy aluminiowy tyłu obudowy ze szklanymi wstawkami szklaną taflą na całej powierzchni.

Przy okazji urządzenie kryjące się pod nazwą kodową Jaguar przypuszczalnie dostanie również mocniejszą jednostkę obliczeniową (chodzi tutaj o zastąpienie układu Apple A9, dużo wydajniejszych chipem A10 Bionic). Oryginalna koncepcja towarzysząca premierze iPhone'a SE zakładała zaoferowanie klientom wydajności dużych smartfonów w nieco mniejszym formacie.

 

Na zdjęciach i krótkim filmie pojawił się jednak inny dość istotny element, który podważa autentyczność przecieków z marca (albo aktualnych). Chodzi o gniazdo słuchawkowe 3,5 mm (tzw. mini jack). Apple porzuciło rozwiązanie pod koniec 2016 roku przy okazji premiery iPhone’a 7 i 7 Plus. Decyzji o przyszłości gniazda słuchawkowego w iPhonie SE 2 jeszcze nie podjęto.

Czytaj też: "iPhone X jest martwy". Zbyt drogi flagowiec podtapia Apple'a na giełdzie

Kiedy teoretycznie możemy spodziewać się premiery iPhone’a SE 2? Następca najtańszego smartfona w ofercie Apple może ujrzeć światło dzienne przy okazji konferencji WWDC 2018 w czerwcu. Nowych pełnowymiarowych iPhone’ów należy się spodziewać tradycyjnie po wakacjach.

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: