Ta konsola okazała się dla Nintendo prawdziwą żyłą złota. Zysk operacyjny firmy wzrósł o kilkaset procent

W minionym roku fiskalnym Nintendo sprzedało 15 mln egzemplarzy konsoli Switch. Zysk operacyjny firmy za ostatnie 12 miesięcy wyniósł 1,62 mld dolarów. To oznacza wręcz kosmiczny wzrost względem poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Rok fiskalny 2017 japońskie Nintendo zamyka na dużym plusie i w głównej mierze zawdzięcza to ogromnemu sukcesowi konsoli Switch. Od dnia premiery 3 marca 2017 w ręce klientów na całym świecie trafiło już 17,79 mln sztuk tego sprzętu. Dla porównania, przez cały cykl życia konsoli Wii U (2012 - 2017), Nintendo udało się sprzedać 13,56 mln egzemplarzy poprzednika Twitcha.

Przychody Nintendo za ostatnie 12 miesięcy fiskalnych wyniosły 9,66 mld dol. (wzrost o 112 proc. w stosunku do poprzedniego okresu rozliczeniowego). Wspomniany wcześniej zysk operacyjny za ten okres (1,62 mld) podskoczył o kosmiczne 505 proc. względem roku fiskalnego 2016.

Japończykom dobrze poszło również w kwestii dystrybucji gier. Sprzedali w tym czasie 10 mln kopii Super Mario Oddysey, 9 mln kopii Mario Kart 8 Deluxe i 6 mln Splatoon 2. Swoją cegiełkę do sukcesu dołożyło również ponad 5 mln egzemplarzy miniaturowej wersji konsoli SNES Classic Edition, które znalazło się w rękach miłośników retro sprzętów.

Czytaj też: Microsoft musi wcisnąć gaz do dechy, albo jeszcze w tym roku przegoni go ta firma. Sony nie musi się martwić

Prognozy na rok fiskalny 2018 są dużo bardziej optymistyczne. Zakładają bowiem, że Nintendo uda się sprzedać do końca marca 2019 roku kolejne 20 mln egzemplarzy konsoli Twitch. W dotarciu do nowych klientów ma pomóc między innymi pokazana niedawno seria kartonowych akcesoriów pod nazwą Labo.

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: