Na tę aktualizację Windows 10 czekaliśmy. Do pobrania od 30 kwietnia. Nowa nazwa i masa nowości

Wygląda na to, że Microsoftowi udało się wyrobić jeszcze przed końcem kwietnia z kolejną dużą aktualizacja dla Windows 10. Przy okazji znana do tej pory pod nazwą Spring Creators Update paczka zmieniła nazwę na Windows 10 April 2018 Update (Windows 10 z kwietnia 2018).

Aktualizacja Windows 10 April 2018 Update (znana wcześniej pod nazwą Windows 10 Spring Creators Update), w pierwotnych założeniach miała zostać udostępniona użytkownikom już 10 kwietnia. Niestety nie wszystko poszło po myśli Microsoftu. Testy wykazały bowiem dokuczliwe usterki, które spowodowały przesunięcie terminu wydania ostatecznej wersji.

Tymczasem, zgodnie z zapowiedziami z końca ubiegłego tygodnia, Windows 10 April 2018 Update można pobrać i zainstalować od 30 kwietnia. Począwszy od 8 maja zostanie on włączony w program automatycznych aktualizacji systemowych (Windows Update). Do tego czasu użytkownicy muszą korzystać z Asystenta aktualizacji dostępnego do pobrania na stronie Microsoftu.

 

Wśród wielu nowości jakie wprowadza aktualizacja Windows 10 April 2018 Update warto wspomnieć o zapowiadanej od pewnego czasu funkcji Timeline. Pozwala ona zacząć pracę na jednym komputerze i kontynuować ją na innym. W odróżnieniu od podobnego narzędzia o nazwie Handoff stosowane w komputerach Apple, rozwiązanie Microsoftu jest multiplatformowe. Będzie działać też na smartfonach z Androidem i iOS.

Czytaj też: Microsoft wprowadzi w Windows 10 wsparcie dla istotnego narzędzia. Zastąpi przestarzałe hasła

Z wartych odnotowania usprawnień pojawia się jeszcze tryb Focus Assist, który czasowo wygasza wszystkie powiadomienia dla lepszego skupienia się na wykonywanej pracy. Przy okazji pojawia się wbudowany przelicznik walut, tryb nocny ograniczający emisję niebieskiego światła z monitora, a także suwak pozwalający na przełączanie się między wydajnością, a czasem pracy na baterii.

Jakub B. Bączek: Gdy sportowiec zaczyna wygrywać, to później robi to regularnie [NEXT TIME]

Więcej o: