Nie tylko pierścionek - nowoczesne oświadczyny

Jak zadać TO pytanie? Z pomocą aplikacji, drona, tatuażysty, stadionowego telebimu, rozgłośni radiowej, a może... awokado?

1. Run, darling, run!

Jeśli jogging to wasza wspólna pasja i nie wyobrażacie sobie rozpoczęcia dnia bez krótkiej przebieżki po okolicy, z pewnością spodoba ci się pomysł wykorzystania do oświadczyn aplikacji dla biegaczy połączonej z GPS. Zaplanuj następny trening tak, by trasa, którą przebiegniecie, ułożyła na mapie pytanie, na które czeka twoje wybranka. To rozwiązanie ma kilka zalet - po pierwsze, nie kosztuje nic poza kilkoma kaloriami, a po drugie, wyprodukowane w trakcie aktywności fizycznej endorfiny sprawią, że odpowiedź na pewno będzie pozytywna.

2. Dron pocztowy

Gadżeciarze nie zadadzą tego pytania ot tak, po prostu. Tradycyjne zaręczyny przy zgromadzonej rodzinie w domu przyszłej panny młodej w zasadzie już nie funkcjonują, dlatego lepiej zabierz swoją kobietę na spacer, który zakończycie piknikiem w parku. Co w tym jest nowoczesnego? Kiedy uklękniesz przed wybranką i spytasz się, czy za ciebie wyjdzie, a ona się zgodzi, z nieba nadleci dron z pierścionkiem. Potrzebny ci będzie do pomocy kumpel sterujący dronem, ale który ci odmówi? Bardziej kapryśna może być pogoda.

3. "I've Got You Under My Skin"

W USA faceci stawiają wszystko na jedną kartę i zadają wybrance kluczowe dla formalizacji uczucia pytanie... tatuując je na swoim ciele i pozostawiając dwie puste kratki do wyboru - "TAK”" lub "NIE". Zadaniem przyszłej panny młodej jest postawienie (własnoręczne wytatuowanie!) krzyżyka w odpowiednim miejscu. Zaczęło się od właściciela studia tatuażu, ale w ten sposób zaczęli oświadczać się też już klienci. Tacy, którzy swoich uczuć są tak pewni, że nie wyprą się ich do końca życia.

4. Miłość 2.0

Gamerzy to mają życie! Najchętniej każdą wolną chwilę spędziliby z padem w ręku, a  wymarzoną drugą połówką jest dla nich dziewczyna podzielająca ich pasję. W takim przypadku trudno o  chwilę uwagi w świecie rzeczywistym, dlatego niektórzy gracze konstruują scenariusz oświadczyn w wirtualu. Tak zrobił Alex tworzący zawodowo gry VR. By dowieść swojej słabości do Kelly, odwzorował w  grze dom jej dziadków, w którym spędzała czas za młodu, i jej ukochane drzewo z czasów dzieciństwa. Zgadnij, gdzie odbyły się oświadczyny.

5. Na stadionie

Co zrobić, żeby dziewczyna nie nudziła się na meczu? Oświadczyć się jej! To stereotypowe podejście, ale proporcje wśród kibiców na stadionie mówią same za siebie. Zabranie dziewczyny na mecz z pewnością sprawi, że poczuje się wyjątkowo - w końcu dopuszczasz ją do uczestniczenia w twojej pasji. Dla niej jednak jeszcze bardziej wyjątkowe będzie, jeśli wówczas się jej oświadczysz. Uczuciowi ekshibicjoniści wynajmują nawet telebim, aby wszyscy kibice mogli zostać świadkami oświadczyn, ale często wystarczy uklęknięcie w przerwie meczu.

6. Miłość w eterze

Oświadczyny "on-air" to niezawodna klasyka gatunku, w którą bardzo chętnie angażują się stacje radiowe przy okazji konkursów, ale i codziennych audycji. Mimo że wykorzystywany dość często, ten rodzaj złożenia wyznania nadal zaskakuje kobiety, wszak dzwoniąc do radia, trzeba wykazać się odwagą i determinacją. Odpowiedź może być tylko jedna, zaś wręczenie pierścionka powinno odbyć się jeszcze w trakcie emisji radiowej lub tuż po niej. Oby tylko wybranka odbierała połączenia z  zastrzeżonych numerów...

7. Owoc miłości?

Nam też trudno w to uwierzyć, ale obecnie rekordy popularności wśród oryginalnych zaręczyn biją oświadczyny z wykorzystaniem... awokado. Kto jeszcze w XXI w. chowa zaręczynowy brylant w zwyczajnym puzderku? Przeżytek! Możesz za to podbić serce każdej weganki i kobiety kochającej zdrowy tryb życia, ukrywając pierścionek wewnątrz awokado. Na Instagramie aż roi się od poradników, jak przygotować efektowne #avocadoproposal, a sieć brytyjskich supermarketów ASDA nawet sprzedaje dorodne owoce z informacją, że perfekcyjnie nadają się do oświadczyn.