Lubisz czytać? Sprawdzamy sześć najlepszych czytników e-book

Zabieranie książek na wyjazdy to zawsze problem dla każdego książkowego mola - chcemy ich wziąć jak najwięcej, choć nasz plecak nam na to nie pozwala. Czy dobry czytnik e-book załatwi sprawę?

Obecne czytniki e-book mają dostęp do internetu, oferują darmową wypożyczalnię książek, można na nich czytać po zmroku, a otwieranie plików innych niż MOBI czy EPUB przestało być niemożliwe. Dziś sprawdzamy, które czytniki e-book mogą pretendować do miana najlepszego!

Najlepsze czytniki na rynku: Kindle Paperwhite 3 

Zdecydowanie najpopularniejszy czytnik e-book na rynku: wygodna obudowa, podświetlenie ekranu, ergonomiczny kształt i wszechogarniający minimalizm. A od tej wersji także sześciocalowy ekran o rozdzielczości 1448x1072. Czcionki i grafiki są wyraźnie ostrzejsze i przyjemniejsze w oglądaniu. Najlepszy czytnik e-book na rynku? Potwierdzamy!

Najlepsze czytniki na rynku: Pocketbook Touch Lux 3

Jeśli nudzi cię wygląd popularnych Kindli, polecamy przyjrzeć się trzeciej generacji Luxa. Typ i jakość ekranu nie odbiega znacznie od swojego głównego konkurenta na rynku. Posiada delikatne, niebieskawe podświetlenie, które nie męczy oka. Czytnik świetnie prezentuje się w dłoni i - co ważne - dostępny jest nie w jednej, a trzech wersjach kolorystycznych. 

Najlepsze czytniki na rynku: Pocketbook InkPad 3

Czytnik e-book z wyższej półki cenowej. Ośmiocalowy ekran o rozdzielczości 1872x1404 pikseli dosłownie powala precyzją oraz ostrością wyświetlanych grafik, znaków i symboli. Niespotykaną w innych czytnikach funkcją jest zainstalowana w tym e-booku opcja "czytaj na głos". W każdej chwili czytnik po prostu przeczyta nam książkę. Czytnik dodatkowo ma miejsce na kartę pamięci, dostęp do internetu i obfitujące w opcje oprogramowanie.