"Unreal Gold" za darmo. Legendarna gra może być twoja w banalnie prosty sposób, ale musisz się pospieszyć

Robert Kędzierski
Wszyscy, którzy pamiętają słynnego Quake'a ucieszą się za pewne, że jeden z jego najgłośniejszych konkurentów właśnie stał się darmowy. "Unreal Gold", gra z serii, która była hitem lat 90. i pierwszej dekady nowego wieku, jest w promocji tylko do jutra.

"Unreal Gold",  gra  z serii która zadebiutowała w roku 1998, jest do pobrania za darmo. Tym razem w specjalnej promocji udostępniły ją dwie platformy - Steam oraz stworzony w Polsce GOG. W ten sposób Epic Games świętuje 20 urodziny swojego kultowego tytułu - wyjaśnia CNET.

Unreal była znaną i ważną serią, przez większość osób kojarzona głównie za sprawą "Unreal Tournament", konkurenta "Quake'a III: Areny"

Jak pobrać grę za darmo?

W przypadku platformy GOG należy zalogować się na konto (lub je bezpłatnie założyć). Następnie trzeba kliknąć w przycisk "Odbierz tytuł" (z prawej strony). Po chwili dostaje on dodany do konta. 

Unreal Gold w GOGUnreal Gold w GOG GOG

W tym wypadku pobierając grę za darmo zaoszczędzamy 33,99 zł - tyle kosztuje w regularnej cenie. Warto zwrócić uwagę, że GOG oferuje zakup serii gier obejmujących Unreal 2: The Awakening Special Edition, Unreal Gold, Unreal Tournament 2004 Editor's Choice Edition, Unreal Tournament GOTY za jedyne 20,37 zł, czyli o 80 proc. taniej. Przy pobieraniu gry z platformy GOG tytuł pozbawiony jest zabezpieczeń DRM, dołączono za to do niego instrukcję. 

Czytaj też: Dlaczego Mario to Mario? Niezwykła historia najsłynniejszej postaci świata gier wideo

Na platformie Steam należy wybrać przycisk "Zainstaluj" - znajduje się pod zdjęciami. Po chwili możemy już cieszyć się rozgrywką. 

Unreal Gold na platformie SteamUnreal Gold na platformie Steam Steam

Steam i Gog - tu warto zaglądać

Promocja dotycząca "Unreal Gold" to kolejny dowód na to, że warto zaglądać na platformy Steam i Gog.com. Nieustannie organizują one bowiem promocje na znane i cenione tytuły - takie jak chociażby "Wiedźmin". Wiele z gier można uzyskać za darmo, częste są też obniżki sięgające kilkudziesięciu, a nawet 90 proc. 

Ci, którzy chcieliby znów pograć w "Unreal Gold" powinni się pospieszyć. Promocja trwa bowiem do godz. 18 polskiego czasu w czwartek 24 maja. 

***

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: