Odkurzacze akumulatorowe - nie tylko do domu, ale i auta

Szukasz wygodniejszego sposobu na codzienne odkurzanie? Wybierz bezprzewodowy odkurzacz - wygodny, poręczny i równie wydajny, co zwykły model. Wybraliśmy kilka najciekawszych propozycji.

Odkurzacze akumulatorowe do domu

Jeżeli podczas odkurzania podłóg i dywanów najbardziej irytuje cię kabel, który plącze się pod nogami lub jest za krótki, by swobodnie odkurzyć całą przestrzeń, to odkurzacz na akumulator będzie dobrą alternatywą. Wśród propozycji, które sprawdzą się w domu znajdziemy zarówno odkurzacze pionowe bezprzewodowe jak i niewielkie, poręczne modele o bardziej klasycznym kształcie. Dużym ich plusem jest brak konieczności wymieniania worka - większość modeli wyposażona jest w pojemnik, który należy opróżnić po sprzątaniu. 

Odkurzacze akumulatorowe do domuOdkurzacze akumulatorowe do domu kolaż redakcja, materiały partnerów

Odkurzacze bezprzewodowe ręczne

Dla wielu z nas porządek w samochodzie jest niemniej ważny niż w domu, dlatego małe odkurzacze akumulatorowe to świetna propozycja. Są zdecydowanie wygodniejsze niż odkurzacze, które podłączamy do zapalniczki samochodowej. Mają kompaktową budę i często ich waga nie przekracza kilku kilogramów, dlatego są bardzo poręczne. Sprawdzą się również podczas czyszczenia trudno dostępnych miejsc, nie tylko w samochodzie, ale również w domu. 

Odkurzacze bezprzewodowe ręczneOdkurzacze bezprzewodowe ręczne kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. buzzfeed

Roboty sprzątające - nowoczesne rozwiązanie

Roboty sprzątające zyskują na coraz większej popularności przede wszystkim dlatego, że są coraz lepszej jakości przy coraz niższych cenach. To rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim, jeśli w domu nie mamy wysokich dywanów, a zamiast nich odkurzamy przede wszystkim podłogi. Taki odkurzacz nie dotrze do wszystkich zakamarków, jednak jest dobrym rozwiązaniem, które wspomoże nas w codziennych obowiązkach, dobrze radząc sobie na większych przestrzeniach. 

Robot sprzątający iRobot RoombaRobot sprzątający iRobot Roomba Źródło: www.irobot.pl

Bez względu na to, na jaki typ odkurzacza bezprzewodowego się zdecydujesz, zwróć uwagę na kilka parametrów technicznych. Przede wszystkim ważny jest czas pracy na baterii oraz szybkość ładowania sprzętu. Ważna jest również moc - im większa, tym wydajniej pracuje odkurzacz. Jednak duża moc obciąża akumulator, przez co tego typu sprzęty będą pracować zwykle krócej. Warto zwrócić także uwagę na rozmiar pojemnika na brud, który będzie na tyle duży, że spokojnie odkurzymy wszystkie powierzchnie, na których nam zależy za jednym razem. 

Więcej o: