Asus naprawdę zaszalał. Oto ROG Phone, niesamowity smartfon dla graczy z mnóstwem akcesoriów

Na samo rozpoczęcie targów Computex 2018 na Tajwanie Asus przyszykował mocne uderzenie. Smartfon dla graczy ROG Phone z pewnością zwraca na siebie uwagę. Producent przygotował do niego masę ciekawych dodatków.

Zamknięty w metalowej obudowie ze szklanym tyłem ASUS Rog Phone ma dość agresywne kształty, co z miejsca przywodzi na myśl skojarzenie ze sprzętem dla graczy i serią Republic of Gamers. Kolejną wskazówką stanowiącą o jednoznacznym rodowodzie urządzenia jest podświetlenie diodami LED znaczka z logiem serii i wyprowadzenie niewielkich otworów wentylacyjnych dla systemu chłodzenia.

Głośniki umieszczono na froncie po bokach ekranu. Asus nie zrezygnował z tradycyjnego gniazda słuchawkowego, a baterię o pojemności 4000 mAh ładuje się przez port USB typu C.

 

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno gniazdo, tym razem na krawędzi smartfonu, służące do podłączenia zewnętrznych akcesoriów, między innymi stacji dokującej (Mobile Desktop Dock), kontrolera z dodatkowym ekranem (TwinView Dock), jak również dodatkowego modułu z wentylatorem (AeroActive Cooler).

Czytaj też: Smartfony z największymi ekranami. Idealne do oglądania filmów i grania. Oto nasze propozycje

A w środku jest co chłodzić. Asus ROG Phone ma bowiem na pokładzie Snapdragona 845 z ośmioma rdzeniami, podkręconymi do niemal 3 GHz (2,96), 8 GB pamięci RAM i zależności od wersji od 128 do 512 GB miejsca na dane.

Ekran AMOLED o proporcjach 18:9 i rozdzielczości FHD+ (2160 x 1080 pikseli) odświeża obraz z częstotliwością 90 Hz. Jest otoczony specjalną ramką, w której znajdują się reagujące na dotyk i przesuwanie przyciski, symulujące triggery w kontrolerach do gier.

Asus ROG Phone do sklepów trafi dopiero pod koniec tego roku. Nie ujawniono ceny urządzenia. Wiemy jedynie, że w zestawie podstawowym będzie sprzedawany z przystawką do chłodzenia (AeroActive Cooler).

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: