BlackBerry KEY2 - wyciekły zdjęcia smartfonu na chwilę przed premierą. Najważniejszy element na miejscu

Za sprawą niezastąpionego źródła przecieków, jakim już od dawna pozostaje Evan Blass, mamy okazję zobaczyć smartfon BlackBerry KEY2 na kilka dni przed premierą. Okazuje się, że TCL szykuje dla nas kolejne urządzenie z klawiaturą QWERTY.

Jeśli to faktycznie zdjęcia pochodzące z zasobów producenta, wszystko wskazuje na to, że nowy smartfon BlackBerry o nazwie KEY2 mocno przypomina swojego poprzednika, czyli model KEYone. Boki smartfonu wydają się nieco bardziej zaostrzone. Wszystkie przyciski powędrowały na prawą krawędź.

Nie mogło zabraknąć znaku rozpoznawczego marki, czyli sprzętowej klawiatury QWERTY. Skaner linii papilarnych umieszczono w klawiszu spacji. W porównaniu do poprzednika KEY2 wydaje się mieć większe odstępy między poszczególnymi klawiszami, co powinno ułatwić obsługę klawiatury.

Zgodnie z obecnym trendem, do BlackBerry KEY2 zawita podwójny aparat (12 i 8 MP). Z niepotwierdzonych do tej pory informacji wynika, że na pokładzie znajdzie się procesor Snapdragon 660 z 4 lub 6 GB pamięci RAM. Smartfon dostanie akumulator o pojemności 3360 mAh. KEY2 będzie pracować pod kontrolą Androida 8.1 Oreo.

Czytaj też: Blackberry KeyOne to jeden z najciekawszych smartfonów tego roku i urządzenie ewidentnie nie dla każdego [RECENZJA]

Warto przypomnieć, że smartfony z logiem BlackBerry produkuje teraz chiński koncern TCL. Kanadyjczycy skupili się na tworzeniu oprogramowania i rozwijaniu usług dla biznesu. KEY2 przypuszczalnie pozostanie przy stosunkowo niewielkiej przekątnej ekranu (4,5 cala). Poza fizyczną klawiaturą to jednak nadal zwykły smartfon z Androidem.

Premierę BlackBerry KEY2 zaplanowano na czwartek 7 czerwca.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: