Samsung Galaxy Note 9 będzie niemal identyczny jak poprzednik. Wyciekła grafika smartfonu

Jedni będą zadowoleni, inni rozczarowani. Samsung nie wprowadzi wielu zmian w Galaxy Note 9. Będą one raczej kosmetyczne, choć jedna powinna przypaść do gustu przeciwnikom dotychczasowego umieszczenia skanera palców.

Ci, którym nie podobał się Galaxy Note 8 i liczyli na zmiany w designie następcy, mogą być mocno rozczarowani. Już pierwsze plotki na temat nadchodzącego smartfona Koreańczyków wskazywały na to, że rewolucji w tym aspekcie nie będzie.

Teraz potwierdza to także grafika przedstawiająca Galaxy Note 9. Zdaniem osób stojących za przeciekiem, właśnie tak będzie wyglądał nadchodzący flagowiec Samsunga:

Wszystko wskazuje więc na to, że podobnie jak w przypadku Galaxy S9, Samsung postanowił nie zmieniać sprawdzonej konstrukcji. Zamiast tego dostaniemy kilka mniejszych poprawek.

Najważniejszą jest zmniejszenie ramki pod wyświetlaczem. Panel wciąż ma mieć 6,3 cala, więc smartfon będzie miał prawdopodobnie minimalnie mniejsze wymiary.

Ze wcześniejszych przecieków wiemy natomiast, że Samsung zdecydował się na przeniesienie czytnika linii papilarnych pod moduł podwójnego aparatu. To powinno znacznie podnieść komfort korzystania ze smartfonu. Niestety wiadomo już też, że Note 9 nie dostanie skanera zatopionego pod ekranem.

Można też z całą pewnością stwierdzić, że Galaxy Note 9 będzie w ścisłej czołówce najlepszych smartfonów tego roku. Możemy liczyć na procesor Snapdragon 845 (USA) lub Exynos 9810 (w Europie) wraz z aż 8 GB pamięci RAM. Miejsca na dane powinno być aż 512 GB.

Samsung zaprezentuje Galaxy Note 9 już 9 sierpnia podczas konferencji Unpacked w Nowym Jorku. Data premiery została niedawno oficjalnie potwierdzona.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: