Microsoft namawia do przesiadki na najnowszą wersję Windows 10. Starsze wersje stracą wsparcie

Zbliża się premiera kolejnego dużego uaktualnienia do Windows 10, a Microsoft zamierza przypominać użytkownikom starszych wersji o aktualizacji systemu. Osoby, które nie posłuchają komunikatu pozostaną bez wsparcia.

Microsoft chce, aby jak najwięcej użytkowników szybko przesiadało się na najświeższe wersje systemu Windows 10. Najwyraźniej, choć adaptacje nowych kompilacji przebiegają sprawnie, firmie to nie wystarcza.

Jak donosi Softpedia, Microsoft postanowił działać i zaczął zachęcać opieszałych użytkowników swojego systemu. Osoby posiadające Windowsa 10 w jednej ze starszych wersji dostaną komunikat z prośbą o aktualizację przed końcem wsparcia. Dotyczy to zarówno Windowsa w wersji na komputery, jak i urządzenia mobilne.

Co nieco zadziwiające, postanowił wykorzystać do tego sklep Microsoft Store. Powiadomienie takie dostają więc tylko osoby, które otworzą aplikację sklepu. Ma być to prawdopodobnie najmniej inwazyjny sposób na przypomnienie użytkownikom o potrzebie wykonania aktualizacji.

Najwyraźniej Microsoft zmienił swoją strategię po sporej fali krytyki, jaka spotkała go po kampanii z zachęcaniem do przejścia z Windowsa 7 na 10. Problemem była wówczas natarczywa, samodzielnie instalująca się aplikacja "Get Windows 10", która "Dziesiątkę" wciskała niemal na siłę.

Nowa akcja producenta Windows nie powinna dziwić. Powoli zbliża się okres wydania nowej dużej aktualizacji dla Windowsa 10. Warto pamiętać, że Microsoft jednocześnie wspiera poprawkami 3 najświeższe wydania.

Po premierze October 2018 Update w październiku firma zaprzestanie udoskonalania Windowsa 10 z uaktualnieniem Creators Update. Aby otrzymywać wsparcie konieczna będzie zatem aktualizacja do Fall Creators Update, April 2018 Update lub nadchodzącego October 2018 Update.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: