Wyjątkowy Xiaomi Mi Mix 3 coraz bliżej. Podsumowanie informacji o bezramkowym flagowcu Chińczyków

Premiera nowego flagowca Chińczyków zbliża się wielkimi krokami. Znana jest już prawdopodobna specyfikacja, a ostatnio dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat wyglądu smartfona. Pora podsumować wszystkie wiadomości o nadchodzącym Xiaomi Mi Mix 3.

Specyfikacja techniczna

Zacznijmy od tego, co w przypadku Mi Mixa 3 budzi najmniej wątpliwości, czyli specyfikacji, która od pewnego czasu jest już niemal pewna. Czego możemy się spodziewać? Oczywiście podzespołów z najwyższej półki.

Za pracę smartfona ma odpowiadać najwydajniejszy obecnie Snapdragon 845 z 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Do tego będzie oczywiście przynajmniej 64 GB miejsca na dane (w zależności od wersji).

Dostaniemy też ekran o przekątnej 6 cali i rozdzielczości QHD+ (proporcje 19,5:9). Co ważne, po raz pierwszy w tej serii będzie to panel wykonany w technologii OLED. Zdecydowanie brakowało go w poprzedniku.

Co poza tym? Nie zabraknie wszelkich możliwych modułów wraz z często pomijanym NFC, Wi-Fi 802.11ac czy Bluetoothem 5.0. Być może pojawi się także rozwiązanie Dual GPS, które zostało zaimplementowane w Xiaomi Mi 8.

Jest już też niemal pewne, że Xiaomi Mi Mix 3 dostanie wsparcie dla technologii 5G. Wiemy to z oficjalnego źródła, bo informacją pochwalił się sam Donovan Sung, dyrektor ds. zarządzania produktem i jednocześnie rzecznik prasowy Xiaomi.

Firma testowała już współpracę z sieciami 5G w swoich smartfonach. Ich najnowszy flagowiec ma obsługiwać 5G, gdy technologia ta zadebiutuje w przyszłym roku. Sung podaje, że dzięki temu smartfon będzie mógł osiągnąć nawet 10-krotnie lepsze transfery niż obecnie na 4G.

Znamy też wygląd smartfona

Przy okazji Donovan Sung potwierdził też przypuszczalny wygląd smartfona. Najważniejsza wiadomość - dostaniemy zupełnie bezramkowy ekran. Nie będzie tu ani notcha, ani paska niewykorzystanej przestrzeni pod wyświetlaczem.

W przypadku poprzednika (Mi Mix 2S) podejrzewaliśmy, że Xiaomi zdecyduje się na bezramkowy panel z małym wycięciem na kamerkę w rogu ekranu. W Mi Mixie 3 mamy już dostać zupełnie bezramkowy panel z rewelacyjnym stosunkiem powierzchni wyświetlacza do obudowy.

Gdzie zatem Xiaomi umieści aparat do selfie i wszelkie czujniki? Okazuje się, że wzorem m.in. Oppo znajdą się one wysuwanej części obudowy. Zastosowanie takiego rozwiązania potwierdza zresztą inne zdjęcie opublikowane przez Donovana Sunga:

Bardzo możliwe, że działane mechanizmu wysuwania będzie nieco różniło się od tego w smartfonie Oppo. W Find X mamy bowiem mechanizm, który automatycznie wysuwa kamery przy odblokowywaniu smartfona twarzą lub włączeniu aparatu.

Xiaomi może jednak zrezygnować z elektronicznego mechanizmu i zmusić użytkowników do rozsuwania smartfona ręcznie. Prawdopodobnie stoi za tym chęć ograniczenia kosztów, choć ma to również swoje plusy, bo takie rozwiązanie może być zdecydowanie mniej awaryjne.

 

Premiery i cena

Dokładna data premiery na razie nie jest znana, Wiemy już jednak oficjalnie, że Xiaomi planuje zorganizować ją w październiku. Być może znowu odbędzie się tego samego dnia, co premiera Huawei. Wiadomo już bowiem, że Mate 20 ma zadebiutować 16 października.

A jak z ceną Xiaomi Mi Mix 3? Możemy spodziewać się, że w Chinach nie przekroczy ok. 2 000 zł. W Polsce powinno być jednak drożej. Obecna generacja kosztuje nad Wisłą 2 600 lub 2 800 zł (w zależności od wersji) i możemy być niemal pewni, że kolejna nie będzie tańsza.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: