OnePlus potwierdza czytnik linii papilarnych pod ekranem w 6T. Debiut już w październiku

OnePlus potwierdził własnie, że nadchodzący "pogromca flagowców" dostanie długo wyczekiwaną funkcję. Debiut OnePlusa 6T już w połowie października, co również "przypadkiem" zdradził producent.

Nie ma wątpliwości, że następny smartfon z logo OnePlus na obudowie jest już coraz bliżej. I choć początkowo zakładano, że OnePlus 6T pojawi się dopiero w styczniu, teraz najbardziej prawdopodobnym miesiącem wydaje się jednak październik.

Datę premiery smartfona przypadkiem "potwierdził" sam producent. W wiadomości przesłanej redakcji CNET pokazał zrzut ekranu z OnePlusa 6T, na którym widnieje data 17 października i godz. 11:00 (zgadza się także dzień tygodnia, bo w tym roku 17 października wypada właśnie w środę).

Daty ustawione na zrzutach ekranu telefonów oczekujących na premierę zazwyczaj nie są przypadkowe, dlatego z dużym prawdopodobieństwem możemy przypuszczać, że OnePlus ujawnił w ten sposób dzień debiutu nowego "pogromcy flagowców".

Co więcej, tą samą grafiką OnePlus potwierdził także obecność chyba najbardziej wyczekiwanego elementu nadchodzącego modelu 6T. Mowa oczywiście o czytniku linii papilarnych zatopionym w ekranie. Producent potwierdza to także w e-mailu wysłanym serwisowy CNET:

Odblokowujemy nasze telefony wiele razy w ciągu dnia, a czytnik linii papilarnych pod ekranem zredukuje liczbę kroków, która jest konieczna do wykonania tej czynności. Dodając tę funkcję jako dodatek do innych opcji odblokowywania ekranu, takich jak odblokowywanie twarzą, użytkownicy będą mieli będą mogli wybrać najbardziej efektywny dla nich sposób

- czytamy w wiadomości cytowanej przez CNET.

Jeśli OnePlus 6T faktycznie zadebiutuje w październiku, będzie pierwszym, szeroko dostępnym smartfonem z czytnikiem linii papilarnych ukrytym pod ekranem. Na wyczekiwaną technologię zdecydowało się jak do tej pory jedynie Vivo w kilku modelach, Huawei w Porsche Design Mate RS i Xiaomi w Mi 8 Explorer Edition.

Nad podobnym rozwiązaniem od dawna pracuje też kilka innych firm. Spodziewaliśmy się jej już m.in. w Samsungu Galaxy S9, jednak producentowi ostatecznie nie udało się go wdrożyć.

Skaner palca zatopiony pod ekranem jednego ze smartfonów koreańskiego producenta możemy zobaczyć prawdopodobnie dopiero w Galaxy S10. Ten model zadebiutuje jednak najpewniej dopiero w lutym, a więc już po premierze OnePlusa 6T.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

---

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: