Samsung znienacka zaprezentował nowy smartfon. Galaxy A7 to średniak z potrójnym aparatem

Daniel Maikowski
Koreańczycy oficjalnie zapowiedzieli swój pierwszy smartfon z trzema obiektywami. Galaxy A7 ma łączyć w sobie przyzwoitą specyfikację z relatywnie niską ceną. Oto wszystko, co wiemy o tym urządzeniu.

Nowy smartfon Samsunga zostanie wyposażony w 6-calowy ekran Super AMOLED (Infinity Display) o proporcjach 18,5:9 oraz rozdzielczości 2200 x 1080 pikseli (FHD+).

Pod względem wizualnym urządzenie nawiązuje do smartfonów z serii Galaxy S9, ale producent zdecydował się na kilka kompromisów. Po pierwsze, bryła urządzenia jest bardziej "kwadratowa". Po drugie, czytnik linii papilarnych został przeniesiony na boczną krawędź urządzenia, podobnie jak miało to miejsce w Sony Xperii XZ.

Potrójny aparat

Największym wyróżnikiem Galaxy A7 ma być oczywiście potrójny aparat. Samsung zdecydował się bowiem na takie rozwiązanie po raz pierwszy w swojej historii.

Aparat ma dysponować obiektywami, które będą pełnić różne funkcje:

  • podstawowy obiektyw (24 MP) z przysłoną f/1,7 i systemem PDAF;
  • drugi obiektyw (5 MP; f/2,2), odpowiedzialny za głębię ostrości;
  • trzeci szerokokątny obiektyw 120° (8 MP; f/2,4) 

Aparat będzie dysponować funkcją Scene Optimizer, która przypisuje fotografowany obiekt do odpowiedniej kategorii i dostosowuje kolory, kontrast i jasność.

Samsung Galaxy A7Samsung Galaxy A7 fot. Samsung

Specyfikacja ze średniej półki

Galaxy A7 zostanie wyposażony w 8-rdzeniowy układ 2,2 GHz. Prawdopodobnie będzie to Snapdragon 630, choć Samsung wciąż oficjalnie tego nie potwierdził.

W sprzedaży będą dostępne trzy wersja urządzenia:

  • 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej;
  • 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej;
  • 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

Wiele osób ucieszy fakt, że - tak jak w innych swoich modelach - tak i tu Samsung nie zrezygnuje z fizycznego wyjścia słuchawkowego 3,5 mm. Niestety jest również gorsza wiadomość. Z nieznanych powodów w Galaxy A7 zabraknie portu USB-C. Producent zdecydował się bowiem na zastosowanie przestarzałego już standardu microUSB.

A7 ma również dysponować baterią o pojemności 3300 mAh. Nie zabrakło oczywiście łączności NFC, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac oraz hybrydowego portu dual SIM.

Smartfon, który ma działać pod kontrolą Androida 8.0 Oreo, pojawi się w sprzedaży w Polsce już 28 września. Póki co, Samsung nie podał oficjalnej ceny urządzenia.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o: