Huawei pokazał multimedialnego potwora Mate 20 X i Mate RS Porsche Design za 9 tys. zł

Mate 20 i Mate 20 Pro to nie jedyne smartfony, którymi pochwalił się dziś Huawei. Firma pokazała też multimedialnego "potwora" z 7,2-calowym ekranem oraz piekielnie drogiego smartfona z designem od Porsche.

Dzisiejsza premiera wyczekiwanych smartfonów Huawei pokazała, że chiński producent nie spoczął na laurach i coraz wyżej podnosi poprzeczkę na mobilnym rynku. Potężny
Mate 20 Pro, z czytnikiem linii papilarnych wtopionym w ekran, to jednak niejedyny as, którego wyciągnęli dziś Chińczycy z rękawa.

Nowe smartfony Huawei MateNowe smartfony Huawei Mate fot. Huawei

Huawei Mate 20 X - smartfon z ekranem 7,2 cala

Poza modelem Mate 20 Pro i podstawowym Mate 20, Huawei pokazał również model oznaczony literą X - Huawei Mate 20 X.

Jeśli chodzi o design, obyło się raczej bez niespodzianek. Obudowa bardzo przypomina Mate'a 20. Z przodu znalazł się więc bezramkowy ekran z małym wycięciem w kształcie kropli. Z tyłu umieszczono zamknięte w kwadratowym module aparaty fotograficzne i lampę doświetlającą. Poniżej pojawił się również czytnik linii papilarnych.

Podobieństwa są jednak złudne, bo Mate 20 X to smartfon zupełnie innej kategorii. To multimedialny "potwór" z panelem OLED o przekątnej 7,21 cala i rozdzielczości Full HD+. Ekran jest więc o 0,9 cala większy niż w przypadku Mate 20 Pro i o niespełna 0,7 cala większy niż w modelu Mate 20.

Huawei Mate20 XHuawei Mate20 X fot. DM

W sklepach pojawi się też rysik, dzięki czemu Mate 20 X może być alternatywą dla  smartfonów  z linii Galaxy Note od Samsunga. Huawei deklaruje, że Mate 20 X ma szczególnie sprawdzić się podczas oglądania multimediów i w grach mobilnych.

W tych ostatnich mocy z pewnością nie zabraknie, bo pod maską ukryto ten sam układ, który znalazł się w topowym Mate 20 Pro - piekielnie wydajny Kirin 980. Do pomocy jest też 6 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Huawei Mate20 XHuawei Mate20 X fot. DM

Nie trzeba będzie też martwić się o zasilenie tego urządzenia, bo w obudowie zmieścił się  akumulator o pojemności 5000 mAh. Huawei Mate 20 X ma trafić do sklepów 26 października w cenie 899 euro (ok. 3850 zł) w dwóch kolorach - Midnight Blue i Phantom Silver. Niestety Huawei milczy, co do dostępności tego modelu w Polsce.

Huawei Mate 20 RS Porsche Design

To jednak nie wszystko. Poza Mate 20, 20 Pro i 20 X Chińczycy zaprezentowali także luksusowego smartfona we współpracy z marką Porsche. To model oparty o flagowego Mate'a 20 Pro, z czytnikiem linii papilarnych wtopionym w ekran i unikalnym designem.

Huawei Mate 20 RS Porsche DesignHuawei Mate 20 RS Porsche Design fot. Huawei

Plecki Mate'a 20 RS Porsche Design w przeciwieństwie do pozostałych modeli zostały wykonane z czarnej skóry. Środkiem obudowy biegnie z kolei jednolity szklany pas. Podczas londyńskiej konferencji, producent podkreślał, że to charakterystyczne wzornictwo ma nawiązywać do malowania samochodów wyścigowych i szybkości.

Smartfon będzie dostępny 16 listopada br. w dwóch wersjach - z 8 GB RAM i 256 GB na dane w cenie 1695 euro (ok. 7 265 zł) i z 8 GB RAM i 512 GB na dane za 2095 euro (ok. 9000 zł). Jest więc piekielnie drogo, ale w przypadku urządzeń Porsche Design zdążyliśmy się już do tego raczej przyzwyczaić.

---

Prof. Bugaj: Kaczyński jest gotów przegrać w jakiś wyborach demokratycznych

Więcej o: