Zaskakująca zapowiedź Samsunga. Doczekamy się telefonu z wcięciem w ekranie?

Wygląda na to, że Samsung może dołączyć do grona producentów oferujących smartfony z wcięciem w ekranie. Koreańczycy zapowiedzieli podczas Developer Conference, że takie rozwiązania "są tuż za rogiem".

Prezentacja iPhone'a X chcąc nie chcąc zmieniła rynek smartfonów. Apple zaproponował w swoim produkcie charakterystyczne, szpecące wcięcie w górnej części ekranu. Kompromis, na który poszedł Apple szybo stał się jednak nową modą na rynku.

Tendencja do umieszczania w smartfonach tzw. "notcha" tak bardzo spodobała się producentom, że dotychczas jedyną z grupy największych firm, która nie zastosowała tego rozwiązania jest Samsung.

Wygoda jednak na to, że również koreański producent zdecyduje się na zastosowanie szpetnego dodatku w swoich nadchodzących smartfonach. Podczas Samsung Developer Conference firma zapowiedziała, że myśli nad nowymi rozwiązaniami, które pojawią się w ich smartfonach w 2019 roku.

I to aż czterech różnych rozwiązaniach. Na konferencji zaprezentowano, jak notche Samsunga miałyby wyglądać:

Samsung Developer ConferenceSamsung Developer Conference fot. BP

W pierwszym przypadku, w ekranie nazwanym Infinity U notch byłby niewielką "kroplą", która pojawiła się np. w smartfonie Essential. Drugi projekt wcięcia przypomina kształtem literę "V". Trzeci to okrągła "dziura" w ekranie oddalona od krawędzi smartfona.

W czwartym przypadku, w New Infinity Samsung stara się zupełnie wyeliminować obecność notcha. Niestety nie znamy żadnych szczegółów odnośnie umiejscowienia kamery i sensorów.

Jakiś czas temu wyciekła jednak informacja na temat prac Koreańczyków nad ukrywaniem ich pod powierzchnią panelu AMOLED. Gdyby firmie udało zrealizować ostatnią koncepcję byłby to zapewne strzał w dziesiątkę.

Na razie jednak Samsung nie chce ujawnić żadnych szczegółów odnośnie konkretnych modeli telefonów, w których notch miałby się pojawić. Samo ujawnienie zamiaru jego zastosowania jest sporym zaskoczeniem, bo Samsung bardzo długo stronił od stosowania szpecących wycięć kosztem nieco większych ramek.

Na więcej informacji musimy więc poczekać do przyszłego roku.

Czytaj też: Prosto z San Francisco - Samsung prezentuje składany smartfon. To może być rewolucja na rynku

---

Co łączy SMS-y i alfabet Morse'a?

Więcej o: