Najlepsze konsolowe gry imprezowe - Singstar, PlayLink, MarioKart i inne. Wybór redakcji

Szukasz sposobu na rozkręcenie imprezy? Gry konsolowe mogą świetnie sprawdzić się nie tylko do przełamania pierwszych lodów i rozruszania towarzystwa. Wybraliśmy kilka najlepszych imprezowych tytułów, które sami wypróbowaliśmy.

Gry z serii PlayLink

Gry z serii PlayLink to najnowsza propozycja dla graczy PlayStation 4, która obejmuje kilka (seria cały czas się powiększa) tytułów, które idealnie sprawdzą się na imprezę. Możemy wybierać spośród quizów, gier zręcznościowych, fabularnych i wielu innych. My możemy z naszej strony polecić przede wszystkim Frantics, To jesteś Ty i Ukryty Plan. Każdy z tych tytułów oferuje inny rodzaj rozgrywki, ale jednocześnie świetnie sprawdzi się na imprezę, zarówno wśród grupy mniej znających się osób, jak i tych, które znają się od lat. Dużym plusem gier z serii PlayLink jest możliwość wykorzystania smartfona jako kontrolera, dzięki pobraniu odpowiedniej aplikacji. 

FranticsFrantics fot. Sony PlayStation 4

Gry z serii Mario

Gry na konsole Nintendo sprawdzają się świetnie na imprezach, ponieważ nie wymagają dużych umiejętności, by zacząć grać i mają bardzo przyjemną oprawę wizualną, dzięki czemu przyciągają graczy w każdym wieku. Na imprezy świetnie się sprawdzi Super Smash Bros (dla 8 osób na jednym ekranie) czy MarioKart (dla 4 graczy na jednym ekranie). Dobrze można się bawić również przy Mario Odyssey czy Mario + Rabbids Kingdom. A jeśli lubicie gry ruchowe możemy wypróbować również Mario Tennis

MarioKart 8MarioKart 8 fot. Nintendo

Gry muzyczne i taneczne 

Gry muzyczne i taneczne to jedne z naszych ulubionych tytułów imprezowych, przy których można się świetnie bawić nawet jeśli na co dzień nie gra się w gry wideo. Wśród naszych ulubionych tytułów znalazła się seria Just Dance na Xbox One. Do gry wymagany jest kinect, który znacznie lepiej śledzi nasze ruchy niż kontrolery do PlayStation czy Nintendo. Dla tych, którzy zamiast tańczenia, wolą śpiewać polecamy serię SingStar na PlayStation 3 (świetne piosenki i duży wybór płyt z dodatkowymi utworami w niskich cenach). Jeśli macie PS4 to SingStara możecie znaleźć w serii PlayLink i do gry będzie potrzebny jedynie smartfon zamiast dedykowanych mikrofonów. 

Just DanceJust Dance fot. Ubisoft

Gry sportowe

Gry sportowe to mniej popularna kategoria gier imprezowych, ale na pewno warta polecenia, zwłaszcza jeśli lubicie też spotykać się np. na wspólne oglądanie meczy. Jednym z najciekawszych tytułów, który zapewni wiele emocji podczas rywalizacji będzie seria FIFA dostępna na niemal każdą platformę. W ofercie gier sportowych od EA znajdziemy jednak również wiele innych tytułów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. 

FIFA 19FIFA 19 fot. EA

Bijatyki nie tylko dla hard-corów

Na końcu chcielibyśmy przybliżyć wam również gry z rodziny bijatyk, które naszym zdaniem również świetnie sprawdzą się podczas spotkań towarzyskich. Do naszych ulubionych tytułów należy chociażby Pokken Tournament na Nintendo Switch, w której do walki używamy Pokemonów. Jest to tytuł bardzo przystępny dla początkujących graczy, a przy tym przypadnie do gustu również tym, którzy zjedli zęby na bijatykach. Warto również wspomnieć o takich tytułach jak Injustice 2, Tekken czy Mortal Combat

Pokken TournamentPokken Tournament fot. Bandai Namco

Więcej o: