Pokemon Sword i Pokemon Shield - nowa odsłona serii gier o Pokemonach

Nintendo zaprezentowało grę Pokemon Sword i Pokemon Shield, które będą już ósmą generacją przygód z serii Pokemon. Produkcje będą dostępne w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Nintendo już oficjalnie zapowiedziało produkcję gier Pokemon Sword oraz Pokemon Shield. W najnowszej serii zobaczymy nową i rozbudowaną wersję tej popularnej gry fabularnej. Podczas prezentacji Pokemon Direct pokazano zapowiedź nowych produkcji, w których znajdują się m.in. fragmenty walk o Pokemony.

Pokemon Sword i Pokemon Shield – oficjalna zapowiedź nowej odsłony serii

Kraina Galar, w której dzieje się akcja Pokemonów, różni się od swoich dwóch poprzednich wersji. W Sword i Shield krajobraz jest bardziej jesienny i zimowy, architektura z kolei kojarzona jest z europejskimi miastami. Miejsca, w których zobaczymy nowe Pokemony, mają przypominać swoim klimatem Wielką Brytanię - z jej klasycznymi i przemysłowymi formami architektonicznymi.

 

Galar to jednak nie tylko miasta, ale też przedmieścia - akcja gry często przenosi się do miasteczek czy wsi, widać na nich łąki, lasy czy góry. Wśród nowości pojawią się także nowe Pokemony. Aby je złapać trzeba będzie stoczyć kilka ciekawych gier.

Niestety to wszystko, co można wywnioskować na podstawie dotychczasowych zapowiedzi. Nintendo nie podaje na razie żadnych szczegółów odnoście ósmej generacji serii Pokemonów. Premiera gier na razie nie jest jeszcze znana, przewiduje się jednak, że będzie dostępna w sprzedaży na zimę 2019 roku.

Więcej o: