Google świętuje Prima Aprilis. W aplikacji Mapy zagracie dziś w legendarnego węża

Google z okazji pierwszego dnia kwietnia przygotował w Mapach Google niespodziankę. Wchodząc dziś w aplikację zagracie w kultowego węża.
Zobacz wideo

U Google to już tradycja. Co roku na Prima Aprilis amerykański gigant przygotowuje ciekawe niespodzianki i żarty zaszyte w aplikacjach i usługach firmy. Kilka lat temu na jeden dzień odwrócił swojego logo w wyszukiwarce, innym razem przygotował usługę Google Nose, która miała prezentować przykłady różnych zapachów. W 2016 roku zapowiedział wprowadzenie do Holandii w pełni autonomicznych... rowerów.

Tym razem Google zafundował użytkownikom mini-grę ukrytą w Mapach Google - legendarnego węża. Znajdziecie go dziś po wejściu w aplikację na Androida lub iOS. Ikonka aktywująca grę została umieszczona na rozwijanym pasku z lewej strony ekranu. Jest też możliwość spróbowania swoich umiejętności na TEJ stronie internetowej.

Gra wąż w Mapach GoogleGra wąż w Mapach Google fot. screen z aplikacji Mapy

Zamiast węża pociąg lub autobus

Google przygotował dla graczy sześć plansz udających słynne miasta. Po jednym z każdego z kontynentów. Do wyboru są tu: Kair, Sao Paulo, Londyn, Sydney, San Francisco i Tokio. Pojawiła się też plansza "świat". 

Oczywiście tak jak w każdej odsłonie węża, także tu cel gry jest trywialnie prosty. Należy przemieszczać się po planszy tak, aby nie zderzyć się ze ścianą lub własnym ogonem. Gra została jednak odpowiednio dopasowana do charakteru Google Maps.

embed

Zamiast węża przemierzamy kolejne miasta pociągiem, tramwajem linowym (w San Francisco) lub piętrowym autobusem (w Londynie). Zamiast pożywienia "wąż" zabiera po drodze pasażerów. Może też zaliczać bonusowe miejsca na swojej drodze.

Google się w tym roku nie postarał

Gra miała zachować charakter popularnej kilkanaście lat temu gry, stąd taka, a nie inna jakość grafiki. Niestety programiści Google trochę przesadzili, bo gra wygląda bardzo prymitywnie. Mapy są zupełnie nieczytelnie i w niektórych przypadkach ciężko "rozszyfrować" konkretne miasta. 

Gra wąż w Mapach GoogleGra wąż w Mapach Google fot. screen z aplikacji Mapy

Szkoda, że Google nie oparł swojej gry o prawdziwe mapy poszczególnych miast tak, aby wąż musiał przemieszczać się między poszczególnymi ulicami i znanymi budynkami. Google już nie raz udowadniał, że stać go na znacznie więcej wpuszczając choćby popularnego Pac-Mana na ulice w Google Maps.

Czytaj też: Co potrafią Mapy Google? Oto 5 funkcji dla mniej i bardziej zaawansowanych [PORADNIK]

Więcej o: