Facebook Messenger już oficjalnie z "dark mode". Jak aktywować ciemny motyw w aplikacji? To banalnie proste

Ciemny motyw kolorystyczny był jedną z bardziej wyczekiwanych funkcji w Messengerze. Teraz Facebook oficjalnie udostępnił go użytkownikom, choć ci najsprytniejsi korzystają z "dark mode" od wielu tygodni. Wszystko za sprawą pewnego żartu ze strony Facebooka.
Zobacz wideo

"Dark mode", czyli ciemne motywy kolorystyczne w popularnych aplikacjach i systemach operacyjnych przeżywają ostatnio drugą młodość. Powód jest prosty. Są one często bardziej czytelne i przyjazne dla oczu, szczególnie w przypadku aplikacji, w których domyślnie dominującym kolorem jest biały.

Jedną z takich aplikacji jest Messenger, który po ostatnich wizualnych zmianach wręcz bije po oczach bielą. Dlatego, gdy Facebook ogłosił, że planuje wprowadzić ciemny motyw do swojego popularnego komunikatora, to większość użytkowników bardzo pozytywnie zareagowało na tę informację.

Facebook MessengerFacebook Messenger fot. DM

Facebook "ukrył" tryb ciemny przed użytkownikami

Oficjalnie "dark mode" zadebiutował w Messengerze w tym tygodniu, ale bardziej dociekliwi użytkownicy mogli skorzystać z tej funkcji kilka tygodni temu, a to za sprawą ciekawego żartu ze strony Facebooka. 

Aby aktywować "dark mode", musieliśmy rozpocząć dowolną konwersację i wysłać naszemu rozmówcy emotikonę  księżyca. Po wykonaniu tej czynności Messenger informował nas o dostępności nowej funkcji.

Facebook Messenger - jak aktywować tryb ciemny?

Obecnie skorzystanie z ciemnego motywu jest już znacznie prostsze, o czym Facebook poinformował również w oficjalnym komunikacie.  Aby aktywować funkcję, wystarczy uruchomić aplikację, kliknąć w nasze zdjęcie profilowe, a następnie przesunąć suwak, który aktywuje tryb ciemny. 

Zobacz wideo
Więcej o: