Mapy Google dostaną nową funkcję, świetną szczególnie dla turystów. Podpowiedzą, gdzie warto się wybrać

Mapy Google stale są rozwijane i już niedługo mogą dostać kolejną przydatną funkcję. Będą wyświetlać listę pobliskich dzielnic miasta, doradzając ciekawe miejsca do odwiedzenia.
Zobacz wideo

Mapy to jedna z kluczowych i najbardziej popularnych aplikacji Google. Nie powinno więc dziwić, że amerykański gigant tak chętnie dodaje kolejne użyteczne funkcje. Tylko w ostatnich kilku miesiącach Google dodał funkcje przydatne osobom korzystającym z transportu publicznego, umożliwił rezerwacje stolika w restauracji oraz rozpoczął testy ostrzeżeń o ograniczeniach prędkości i fotoradarach.

Oczywiście firma nie zapomniała też o funkcjach pozwalających na znalezienie interesujących nas obiektów. Dotychczas ograniczało się to jedynie do podpowiadania pobliskiej restauracji, baru lub najpopularniejszych atrakcji turystycznych, np. muzów.

Google pomoże niezdecydowanym

Teraz - jak informuje Android Police - Google testuje kolejną funkcję, która przyda się szczególnie osobom przebywającym w obcym mieście. Po kliknięciu w kartę Odkrywaj aplikacja pokaże miasto lub dzielnicę, w której aktualnie przebywamy wraz z niewielką strzałką obok nazwy.

Po kliknięciu, Mapy wyświetlą popularne miejsca znajdujące się na danym obszarze. Możecie zobaczyć to na poniższych zrzutach ekranu zrobionych przez redakcję serwisu Android Police:

Google Maps umożliwią eksplorowanie miastaGoogle Maps umożliwią eksplorowanie miasta fot. Android Police (androidpolice.com)

Mapy Google podpowiadają najciekawsze, najpopularniejsze lub tętniące życiem miejsca znajdujące się niedaleko, a do każdego z nich dodany jest opis tłumaczący, z czego dany obszar jest znany. W przypadku Londynu Mapy doradzają odwiedzenie m.in. dzielnic Covent Garden, South Bank lub Soho na West Endzie. W przypadku nowojorskiego Manhattanu aplikacja podpowie bardzo popularne i  warte odwiedzenia miejsca, jak TriBeCa, Financial District, dzielnicę włoską (Little Italy) lub chińską (Chinatown).

Funkcja ta będzie zapewne szczególnie przydatna turystom eksplorującym obce miasta. Ale również niezdecydowani "lokalsi" mogą skorzystać z jej pomocy przy wyjściach na miasto. 

Nowość w Mapach Google na razie nie jest dostępna w Polsce. Można domyślać się, że Google dopiero testuje ją na anglojęzycznych użytkownikach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem funkcja w końcu trafi też do nas.

Czytaj też: Nowa funkcja trafia do Google Maps. Aplikacja zmienia się w serwis społecznościowy

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: