Hykker Craft - kempingowy głośnik Bluetooth z Biedronki. Sprawdziliśmy, czy warto go kupić [TEST]

Bartłomiej Pawlak
W czwartek w Biedronce pojawi się wytrzymały głośnik Bluetooth w atrakcyjnej cenie. Ma świetnie sprawdzić się m.in. podczas letnich spotkań na świeżym powietrzu. Sprawdziliśmy, co potrafi i czy warto wydać na niego niespełna 130 zł.
Zobacz wideo

Hykker Craft - bo tak nazywa się urządzenie - to sprzęt stworzony z myślą m.in. o krótkim wypadzie za miasto czy grillu ze znajomymi. Ma wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu powinien wytrzymać nieco więcej od typowego głośniczka. Producent zadbał też o zabezpieczenie obudowy (certyfikat IP45) przed deszczem, pyłem i błotem.

Sprzęt trafi do wszystkich sklepów popularnej sieci już w czwartek 6 czerwca i zagości w nich do 16 czerwca lub wyczerpania zapasów. Udało mi się wypożyczyć sprzęt i przetestować jeszcze przez jego premierą w Biedronce. Czy warto zainwestować niespełna 130 zł we wzmocniony i uszczelniony głośnik Bluetooth?

Głośnik Bluetooth Hykker Craft w BiedronceGłośnik Bluetooth Hykker Craft w Biedronce fot. screen / Biedronka

Wymiary i wygląd

W pierwszej chwili po otwarciu pudełka byłem nieco zaskoczony. Sądziłem, że głośnik będzie sporo mniejszy, tymczasem ledwie zmieścił się w plecaku (wymiary to ok. 35 x 13 x 13 cm, waga 1,4 kg). Hykker Craft nie należy do mobilnych głośników, które zabierzemy na rower lub spacer, ale bez problemu sprawdzi się podczas wycieczki autem.

Wygląd głośnika to oczywiście kwestia indywidualna, jednak podoba mi się "pancerny" design urządzenia. Craft sprawia wrażenie solidnego i odpornego na trudne warunki urządzenia. Całość jest utrzymana w kolorze czarnym, jedynie przyciski i logo producenta na maskownicy głośników są szare.

Duży plus należy się producentowi za solidny pasek, który zdecydowanie ułatwia przenoszenie niemałego przecież głośnika. Swoją rolę świetnie spełniają też silikonowe stopki zapobiegające ślizganiu się urządzenia.

Głośnik warsztatowo-campingowy Hykker CraftGłośnik warsztatowo-campingowy Hykker Craft fot. Bartłomiej Pawlak

Jakość wykonania

Obudowa została wykonana w większej części z niestety nieco tandetnego plastiku. Po bokach konstrukcję wzmocniono "ramkami" zabezpieczającymi głośnik przed upadkami. Wzmocnienia również zostały wykonane z plastiku, jednak w tym przypadku jest on gruby i sprawia zdecydowanie lepsze wrażenie.

Jakość samej konstrukcji stoi jednak na przyzwoitym poziomie. Wszystkie elementy obudowy są solidnie dokręcone i prawdopodobnie wytrzymają próbę czasu. Całość jest sztywna, nic tu nie trzeszczy, ani się nie przemieszcza. Głośnik bez problemu przeżył też upadek z kilkudziesięciu centymetrów.

Niestety przyczepić się muszę do spasowania dwóch części obudowy na górnej i dolnej ściance urządzenia. Pomiędzy nimi znajduje się dość spora szpara, a sam plastik jest w tym miejscu nieprzyjemnie ostry. Wygląda to słabo, choć po kilku godzinach używania przestałem na ten mankament zwracać uwagę.

Głośnik warsztatowo-campingowy Hykker CraftGłośnik warsztatowo-campingowy Hykker Craft fot. Bartłomiej Pawlak

Jakość dźwięku

Kupując niedrogi przenośny głośnik musimy liczyć się z tym, że w kwestii jakości dźwięku producent musiał iść na kompromis. Hykker Craft, jak na głośnik Bluetooth sprawuje się jednak zaskakująco dobrze. Dźwięk jest pełny, wysokie tony są odpowiednio odwzorowane, a basu jest całkiem sporo.

Oczywiście jakością brzmienia Hykker Craft zdecydowanie nie może równać się z droższymi głośnikami stacjonarnymi. Sprzęt sprawdza się jednak bardzo dobrze, zapewniając muzyczne tło na grillu lub w garażu. A do tego przecież został stworzony.

Producent zadbał też o wbudowany equalizer, który ma poprawić jakość poszczególnych rodzajów muzyki. Do wyboru są trzy opcje "class", "jazz" i "pop". Nie poprawiają szczególnie wyraźnie jakości brzemienia, ale warto poeksperymentować, aby dostosować efekty do własnych preferencji.

Głośnik warsztatowo-campingowy Hykker CraftGłośnik warsztatowo-campingowy Hykker Craft fot. Bartłomiej Pawlak

Możliwości i sterowanie

Hykker Craft to połączenie głośnika Bluetooth i radia FM. W obu rolach urządzenie sprawdza się tak samo dobrze. Sprzęt ma oczywiście wbudowaną antenę FM, dzięki czemu nie ma konieczności wyzywania lub podłączania dodatkowych anten, jak robiło się w popularnych boomboksach kilkanaście lat temu.

Pochwalić muszę też zasięg działania modułu Bluetooth, który radzi sobie z bezprzewodowym przekazywaniem muzyki z kilkunastu metrów. W razie potrzeby istnieje także możliwość odtwarzania ulubionych utworów z kart MicroSD, pendrive’ów USB oraz poprzez tradycyjny kabel słuchawkowy.

Cały "panel sterowania" znajduje się tuż nad maskownicą głośnika. Umieszczono tam prosty, jednokolorowy wyświetlacz pomocny w obsłudze, a dookoła osadzono gumowe (zabezpieczone przed zachlapaniem) przyciski.

Głośnik warsztatowo-campingowy Hykker CraftGłośnik warsztatowo-campingowy Hykker Craft fot. Bartłomiej Pawlak

Aby włączyć głośnik trzeba jednak sięgnąć do umieszczonego na tylnej ściance obudowy panelu ze złączami. To dość niewygodne, zwłaszcza, że miejsce to zabezpieczone jest gumową zaślepką. Szczęśliwie włącznik można wyczuć palcami pod gumą i przesunąć bez konieczności każdorazowego zdejmowania zabezpieczenia.

Kolejny duży plus należy się za duży akumulator o pojemności 2000 mAh. Producent deklaruje 4 godziny słuchania muzyki, ale Hykker Craft w moim teście wytrzymywał z dala od gniazdka nawet dłużej. Uzupełnianie energii odbywa się przez tradycyjne gniazdo MicroUSB, które zazwyczaj i tak każdy ma pod ręką. Minusem jest z kolei brak jakiegokolwiek wskaźnika naładowania baterii.

Głośnik warsztatowo-campingowy Hykker CraftGłośnik warsztatowo-campingowy Hykker Craft fot. Bartłomiej Pawlak

Czy warto kupić głośnik z Biedronki?

Hykker Craft to jeden z ciekawszych głośników Bluetooth w tej kategorii cenowej. Zapewnia niezłej jakości dźwięk, ma wzmocnioną, uszczelnianą obudowę i obsługuje kilka różnych źródeł dźwięku. Sporą zaletą jest też długi czas pracy na jednym ładowaniu i świetny zasięg Bluetooth.

Moim zdaniem Hykker Craft jest jak najbardziej wart zakupu, choć przeboleć trzeba nie najlepszą jakość plastiku zastosowanego w obudowie i kilka mniejszych minusów. Dodatkowym "smaczkiem" jest obsługa nieco zapomnianego już radia FM, które od czasu do czasu pozwoli "odpocząć" od popularnych usług muzycznych ze smartfona.

Przed zakupem polecam jednak wziąć głośnik do ręki, aby sprawdzić jego wymiary i wagę. Hykker Craft to urządzenie słusznej wielkości, co nie każdemu może przypaść do gustu. Jeśli te wymiary wam nie przeszkadzają z głośnika będziecie zadowoleni.

Głośnik warsztatowo-campingowy Hykker CraftGłośnik warsztatowo-campingowy Hykker Craft fot. Bartłomiej Pawlak

Plusy:

 • Niezła jakość dźwięku
 • Bardzo dobra bateria
 • Niewielka waga (1,4 kg)
 • Wodoodporna, wzmocniona obudowa (IP45)
 • Spory zakres regulacji głośności
 • Obsługa pamięci USB i kart MicroSD
 • Możliwość połączenia przewodowego
 • Obecność radia FM

Minusy:

 • Brak wskaźnika naładowania akumulatora
 • Niewygodne umieszczenie włącznika urządzenia
 • Jakość zastosowanych materiałów mogłaby być lepsza
 • Wymiary obudowy mogłyby być mniejsze

Czytaj też: GoPro Hero 7 spełnia oczekiwania. Największe wrażenie robi niesamowita stabilizacja [TEST]

Więcej o: