Google Maps z nową funkcją. Teraz zmierzy także prędkość, z jaką się poruszamy

Mapy Google nadal mają silną konkurencję, więc jej twórcy starają się wprowadzać nowe funkcje, które odróżnią je od podobnych narzędzi. Po wdrożeniu lokalizacji fotoradarów czy informacji o limitach prędkości, teraz za ich pomocą zmierzymy, jak szybko się poruszamy.
Zobacz wideo

Firma Google postanowiła pochylić się nad funkcjonalnościami w Mapach Google, które w konkurencyjnych aplikacjach nawigacyjnych są od dawna znane. Kolejną ze zmian, które pojawiają się w Mapach, jest prędkościomierz, który dodatkowo ostrzeże nas przed ograniczeniami. To funkcja, która może wpisać się w praktyczny duet z inną - wprowadzoną niedawno opcją informowania o limitach prędkości.

W maju Google Maps otrzymały możliwość informowania kierowców o fotoradarach, dzięki czemu Mapy nie odstają już pod względem od popularnego Yanosika, Automapy czy Waze'a. Dodatkowo, podczas ostatniej konferencji I/O koncern Google zapowiedział odświeżenie aplikacji.

Google odświeży Mapy

Mapy Google, z których korzysta już ponad miliard ludzi w 220 krajach, dostaną też zakładkę "Dla Ciebie", gdzie znajdziemy rekomendację ciekawych miejsc do odwiedzenia na podstawie preferencji użytkownika. Co więcej? VPS (Visual Positioning System), który doprowadzi nas niemal za rękę w docelowe miejsce, korzystając z podglądu otoczenia przy użyciu włączonej kamery smartfona. To zdecydowanie może przydać się w miejscach, w których jesteśmy po raz pierwszy, a nasza wyobraźnia przestrzenna i czytanie map "kuleją".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (15)
Google Maps z nową funkcją. Teraz zmierzy także prędkość, z jaką się poruszamy
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 12 razy 8

  Zauważyłem to dzisiaj rano, bardzo dobra rzecz, tyle że... bezużyteczna bez informacji ile w danym miejscu MOŻNA jechać. W Yanosiku przy przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, ikona robi się czerwona, a w Google wyświetla prędkość i tyle... Licznik prędkości w aucie już mam, wiem ile jadę, a chodzi o to, żebym wiedział ile mogę jechać.

 • vivizell

  Oceniono 5 razy 3

  Mapy OpenStreetMap są bardziej aktualne, a aplikacje mobilne mają więcej funkcji. Brakuje jedynie zdjęć satelitarnych. No i Google ma jeszcze Street View.

 • lord-p

  Oceniono 5 razy 1

  teraz to trzeba patrzeć na google aby wiedzieć ile się poruszamy?

 • futon

  0

  Appka Tom Tom i spokój. Wszystkie, także mobilne radary. Koszt ok 90 zł. rocznie, zwróciło mi się już wielokrotnie.

 • kocurimysza

  Oceniono 3 razy -1

  i ok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX