Piloty uniwersalne: obsługuj kilka urządzeń jednym pilotem. Wygodnie i nowocześnie!

Masz w swoim domu kilka urządzeń i dużo pilotów, że aż miesza ci się w głowie? Rozwiązaniem tego problemu będzie pilot uniwersalny. Zobacz, jaki wybrać!

Jeśli masz takie urządzenia jak telewizor, wieżę oraz dvd, to pewnie nie raz zdarzyło ci się zgubić pilot od jednego z nich albo narzekasz na zbytnią mnogość pilotów. Jest na to pewne rozwiązanie - pilot uniwersalny! Dzięki niemu możesz obsługiwać kilka urządzeń na raz bez potrzeby zmieniania pilota. To znacznie oszczędza czas i poprawia komfort użytkowania wszelkich urządzeń, które można z nim sparować. 

Jak wybrać dobry pilot uniwersalny? 

Piloty uniwersalne - jaki wybrać?Piloty uniwersalne - jaki wybrać? / fot. pixabay

Oczywiście dobry pilot uniwersalny będzie pozwalał nam na obsłużenie jak największej ilość urządzeń. Jednak warto się też sugerować jego ceną i tym, jakie urządzenia sami posiadamy. Bez sensu jest wydawać pieniądze na piloty obsługujące zbyt dużo urządzeń, skoro w domu mamy na przykład tylko telewizor i wieżę. Co jeszcze wziąć pod uwagę? 

  • rodzaje obsługiwanych urządzeń - jak już wspomnieliśmy, warto jest dostosować pilot do ilości posiadanych urządzeń. Zazwyczaj pilot uniwersalny obsługuje takie urządzenia jak telewizor, magnetowid, dvd, wieże, odtwarzacze multimedialne oraz wzmacniacze. Im więcej urządzeń, tym wyższa cena. 
  • zasilanie - pilot może być zasilany standardowo na baterie albo (w droższych modelach) na akumulator. 
  • wygoda i łatwość obsługi - pilot uniwersalny powinno się dać łatwo obsługiwać. W końcu ma on za zadanie ułatwić nam życie, a nie skomplikować jeszcze bardziej. Musi być lekki oraz czytelny z podpisanymi klawiszami. 
  • uczenie się funkcji - niestety piloty uniwersalne mają pewne ograniczenia. Nie są one w stanie obsłużyć wszystkich funkcji konkretnych urządzeń. Na szczęście niektóre z nich mają funkcję uczenia się komend poprzez załadowanie do nich kodów i sterowników. Jednak jest to już opcja droższa i dla bardziej zaawansowanych technologicznie użytkowników. 
  • ekran - droższe modele mają także wbudowany ekran, który ułatwia korzystanie z pilota oraz jego skonfigurowanie z urządzeniami. 

Chcesz kupić pilot uniwersalny? Mamy dla ciebie kilka modeli w różnych cenach. Może któryś przypadnie ci do gustu! 

Więcej o: