Nvidia prezentuje gameplay "Cyberpunka 2077". Gra wykorzysta technologię ray tracingu

Firma Nvidia, znany producent kart graficznych, pokazałą fragment rozgrywki "Cyberpunka 2077". Gra będzie wykorzystywać coraz popularniejszą technologię ray tracingu, która będzie dostępna wyłącznie dla posiadaczy kart z serii RTX.

Ray tracing to obecnie jedno z najgorętszych "haseł" w świecie gier. O technologii wstecznego śledzenia promieni światła, która pozwala na generowanie niemalże fotorealistycznych scen trójwymiarowych, sporo mówi się w kontekście zbliżających się konsol nowej generacji od Sony i Microsoftu.

Ray tracing już teraz dostępny jest dla posiadaczy kart graficznych Nvidia z serii RTX, a producenci chwalą się implementacją tej technologii w swoich grach. Ray tracing pojawił lub wkrótce pojawi się m.in. w takich tytułach, jak "Metro Exodus", "Wolfenstein: Young Blood" czy "Minecraft". W niedalekiej przyszłości ta lista wydłuży się również o "Dying Light 2", "Call of Duty: Modern Warfare", "Conrol", czy "Watch Dogs: Legion".

Czytaj też: Widzieliśmy gameplay "Cyberpunka 2077" za zamkniętymi drzwiami. Gra zachwyca!

Zobacz wideo

Cyberpunk 2077 z ray tracingiem

Jednym z tytułów, który ma wykorzystywać ray tracing w najlepszy dostępny sposób jest "Cyberpunk 2077" od studia CD Projekt RED. Premierę gry zaplanowano na 16 kwietnia 2020 roku, a polskie studio przy pracach nad produkcją ściśle współpracuje z Nvidią.

O tej współpracy świadczy fakt, że największy producent kart graficznych zaprezentował właśnie krótki (i niepublikowany wcześniej) fragment rozgrywki "Cyberpunka 2077" - z włączonym ray tracingiem. Trzeba przyznać, że zarówno sam gameplay, jak i pokazane przez Nvidię grafiki, robią ogromne wrażenie.

O co chodzi w "Cyberpunku 2077"?

"Cyberpunk 2077" to gra cRPG, oparta na licencji "papierowej" gry fabularnej "Cyberpunk" Tytuł przenosi nas do futurystycznego Night City, którym rządzą bezwzględne gangi oraz bezduszne megakorporacje.

Jednym z najważniejszych elementów świata "Cyberpunk 2077" jest zamiłowanie ludzi do modyfikowania swojego ciała za pomocą tzw. wszczepów, które zwiększają ich możliwości psychofizyczne. Na ulicach Night City spotkamy więc osoby z cybernetycznymi implantami nóg, rąk, oczu oraz wielu innych narządów.

W grze wcielamy się w postać "V" - prywatnego najemnika bądź najemniczki (możemy zdecydować się na rozgrywkę zarówno męską, jak i żeńską postacią), który/która próbuje przetrwać w jednym z najbardziej niebezpiecznych miast Ameryki Północnej, bo za takie powszechnie uznawane jest kalifornijskie Night City.

Więcej o: