Huawei Mate 30 zostanie pozbawiony usług Google i nie trafi do Polski. To niemal pewne

Potwierdzają się czarne scenariusze. Już kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że nowy flagowiec Huawei zostanie pozbawiony usług Google. Teraz kilka niezależnych źródeł potwierdziło, że Mate 30 nie będzie dostępny w Europie Centralnej.
Zobacz wideo

Już w czwartek w Monachium odbędzie się światowa premiera najnowszego flagowego smartfona Huawei. A w zasadzie trzech smartfonów, bo Chińczycy zaprezentują modele: Mate 30, Mate 30 Lite i Mate 30 Pro. Wiele wskazuje jednak na to, że żadne z tych urządzeń nie trafi do Polski.

Takie doniesienia pojawiały się od jakiegoś czasu, ale teraz znalazły potwierdzenie. Serwis LetsGoDigital, powołując się na kilka niezależnych źródeł, poinformował, że seria Huawei Mate 30 nie będzie dostępna w Europie Centralnej. Ponieważ oddział chińskiego koncernu odpowiedzialny za tę częśc europejskiego rynku obejmuje również Polskę, możemy być niemal pewni, że nowy smartfon nie trafi do naszego kraju.

Huawei Mate 30 nie trafi do Polski. Wszystko przez problemy z Androidem

Powód niedostępności serii Mate 30 w Europie wydaje się oczywisty. Już na początku września pisaliśmy o tym, że nowe smartfony Huawei zostaną pozbawione usług Google. Oznacza to, że nie znajdziemy na nich takich aplikacji, jak Gmail, Mapy Google, Dysk Google czy Zdjęcia Google.

O potencjalnym odcięciu nowych smartfonów Huawei od oprogramowania Google dyskutowano od maja, kiedy to Donald Trump zakazał amerykańskim firmom współpracy z Chińczykami. Do 19 sierpnia Huawei kontynuowao jednak współpracę z Google na podstawie 90-dniowego opóźnienia zakazu. Pod koniec ub. miesiąca administracja USA dała amerykańskim spółkom kolejne 90 dni na rozstanie się Huawei.

Więcej o: