Nowa technologia w studiu Polsat Sport. Paulina Chylewska "weszła w ekran" i "przeniosła się" na stadion

Telewizja Polsat Sport wprowadziła do swojego studia nową technologię. Dzięki niej dziennikarze mogą "przenosić się" na stadion lub inne miejsce, w którym odbywa się wybrane wydarzenie sportowe.

Nową technologię studia sportowego w telewizji Polsat Sport zaprezentowano po raz pierwszy w ubiegłą środę. Stało się to podczas emisji studia sportowego Ligi Mistrzów przed meczem Bayernu Monachium z drużyną Crvena Zvezda Belgrad.

Nowa technologia w Polsat Sport. Paulina Chylewska zrobiła krok i przeniosła się z Warszawy do Monachium

Podczas studia Ligi Mistrzów dziennikarka Polsat Sport Paulina Chylewska przeniosła się wirtualnie ze studia w Warszawie na stadion Allianz Arena w Monachium, po czym odbyła kilkuminutową rozmowę z Romanem Kołtoniem, który relacjonował mecz z miejsca, w którym się on odbywał. "Dało się odczuć, że murawa monachijskiego stadionu prezentowała się tak, jakby redaktor Chylewska stąpała po niej osobiście" - pisze Polsat News.

 

Nowoczesne studio Polsatu Sport zostało zaprezentowane niespełna tydzień temu. Wykorzystano w nim m.in. wspomnianą technologię rzeczywistości rozszerzonej. 

- Ale wiecie co jest najlepsze w tym studiu. W tym studiu najlepsze jest to, że ja robię cztery kroki do przodu i już jestem w Warszawie. To jest lepsze niż w samolocie - powiedział dla Polsatu Sport dziennikarz i komentator sportowy Tomasz Smokowski.

Więcej o: