Apple Watch uratował kolejne życie. Smartwach wezwał pomoc po groźnym upadku użytkownika

Ojciec Gabe'a Burdetta wybrał się na wycieczkę rowerową z elektronicznym zegarkiem Apple. Gdyby nie to, prawdopodobnie nie przeżyłby upadku z roweru. Apple Watche od serii 4 w górę posiadają funkcję wykrywania upadku, która bezbłędnie zadziałała, powiadomiła o upadku syna rowerzysty i wysłała mu lokalizację. To umożliwiło szybką interwencję.

Gabe Burdett swoją historię opublikował na Facebooku, gdzie udostępniło ją dalej przeszło pół miliona osób. W weekend mężczyzna umówił się ze swoim ojcem na rower, mieli jeździć po górach. Nie zdążyli jednak się spotkać. Gabe dostał wiadomość tekstową, że Apple Watch jego ojca wykrył upadek. Do wiadomości była dołączona mapa z lokalizacją. Mężczyzna dojechał na miejsce, ale ojca już tam nie było. Na telefon przyszła kolejna wiadomość z aktualizacją lokalizacji. Po chwili Gabe odszukał ojca, który uderzył się w głowę i leżał nieprzytomny aż do przyjazdu ambulansu. Apple Watch powiadomił także służby medyczne, które dotarły na miejsce przed Gabem. To uratowało życie jego ojca, który bez interwencji mógłby nie przeżyć wypadku.

Apple Watch wykrywa upadki i ratuje tym samym życia


Inteligentne zegarki od Apple posiadają funkcję wykrywania upadku, która jest domyślnie włączona dla osób powyżej 65. roku życia. Pozostałe osoby mogą włączyć ją w ustawieniach aplikacji Watch na iPhonie. Przy upadku Apple Watch serii 4 i 5 najpierw zawibruje, by zwrócić Twoją uwagę, następnie wyświetli na ekranie komunikat, który można odrzucić, jeśli wszystko jest w porządku. Jeśli jednak nie zareagujemy, zegarek powiadomi przypisaną wcześniej osobę oraz służby medyczne. W ten sposób może uratować życie osobom, które straciły przytomność albo nie są w stanie same wezwać pomocy.

Więcej o:
Komentarze (17)
Apple Watch uratował kolejne życie. Smartwach wezwał pomoc po groźnym upadku użytkownika
Zaloguj się
 • gonzo44

  Oceniono 6 razy 6

  To to jeszcze nic.. - a co wykrył Apple Watch, jak kroili faceta w ambasadzie saudyjskiej w Stambule...

 • baaag

  Oceniono 4 razy 4

  Przeczytajcie to jeszcze raz: "Po chwili Gabe odszukał ojca, który uderzył się w głowę i leżał nieprzytomny aż do przyjazdu ambulansu. Apple Watch powiadomił także służby medyczne, które dotarły na miejsce przed Gabem.." . Czy wy rozumiecie sami siebie w tej Gazetce?

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  Taki zegarek powinien dostać każdy wolski menel, w ramach katolickiego dbania o bliźniego

 • chateau.respawned

  Oceniono 7 razy 1

  Nie zawsze działa poprawnie.
  U kolegi wykrył atak padaczki, a jak przyjechało pogotowie i straż pożarna, i wywalili mu drzwi to się okazało, że kolega sobie... no, pornhub przegląda.

 • 1p.3.15

  Oceniono 1 raz 1

  To akurat dobra funkcja. Nie mam smartwatcha ale przyznam, że dla niektórych osób to może być dobre.

 • zdzisiopierdzisio

  0

  Mój znajomy miał czołówkę z tirem przy 140 kmh- jego Apple Watch nie zadzwonił.

 • xyz112

  0

  Czy korekta o ile jeszcze istnieje mogła by się zastanowić co puszcza do druku.
  "powiadomiła o upadku syna rowerzysty ..." z tego zdania podrzędnego wynika, że upadł syn - konkretnie upadł syn rowerzysty a dalej w tekście piszecie, że ojciec. Kto w końcu upadł?
  Może to zdanie powinno brzmieć tak : " powiadomiła syna o upadku rowerzysty ....."
  Szyk zdania robi różnicę.
  Co, że czepiam się bo wiadomo o co chodzi - jak czytam tekst w profesjonalnej gazecie pisany przez dziennikarzy to oczekuję profesjonalizmu.
  Amatorszczyzna językowa nawet w gazetkach szkolnych nie jest dopuszczalna - polonista powinien skorygować.

 • trevor_francis

  Oceniono 2 razy -2

  Dlatego przestalem jezedzic rowerem w USA. Jebusy nie podlegaja kontroli policji i standardom jak kierowcy, wiec chleja a potem wracaja na sciezke i jada pijani do domu. Taki 300 funtowy spaslak to pewne polamane kosci w przypadku uderzenia. O samochodach ignorujaqcych rowerzystow nawet nie wspominam, smierc w oczach.
  O dzikiejj jezdzie z gorki na pazurki na sciezkach rowerowych, ktore czesto sa wspolne dla rowerow i pieszych, nawet nie wspominam. Robia sobie tour de France a ludzie sp...ajaj jak wiewiorki w strachu o zycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX