Epic Games Store z nową grą za darmo i zapowiedzią kolejnej. Bezpłatnie pobierzecie Minit

Epic Games od dłuższego czasu rozdaje za darmo gry. Co tydzień do sklepu trafia nowa produkcja. Tym razem bezpłatnie można pobrać grę Minit, wiadomo też co pobierzemy za tydzień.

Minit za darmo można pobrać przez najbliższy tydzień, do 10 października do 17:00. To wyjątkowa produkcja, która ma archaiczną i minimalistyczną grafikę. To co ją wyróżnia, to rozgrywka, która trwa 60 sekund. Każde podejście to tylko minuta, w trakcie której musimy rozwiązywać zagadki, rozmawiać z innymi bohaterami, pokonywać przeciwników i kolekcjonować sekrety. Każde kolejne podejście pozwala na poznanie planszy i przejście dalej. Ostatecznym celem jest zdjęcie klątwy ze sterowanej przez nas postaci. To właśnie zaklęcie sprawia, że bohater umiera co 60 sekund i musimy rozpoczynać rozgrywkę od początku. Gra wydana w zeszłym roku na PC, Xbox One oraz PlayStation 4 została ciepło przyjęta. Na Metacritic w zależności od platformy jej ocena mieści się w okolicach 80 punktów na 100. 

 

Znamy też produkcję, która trafi na Epic Games Store w przyszłym tygodniu. Będzie to gra Surviving Mars, która - jak wskazuje tytuł - traktuje o eksploracji czerwonej planety. Jest to gra strategiczna, w której, można stawiać budynki i tworzyć miasta. 

Epic Games Store rozdaje gry co tydzień do końca roku 

Rynek internetowych sklepów i subskrypcji na gry stale rośnie. By przyciągnąć do siebie klientów, firmy rozdają co raz to więcej produkcji. Epic Games Store w ostatnich tygodniach za darmo  do pobrania udostępnił 6 gier z serii Batman, Metro 2033: Redux i Everything. Bezpłatnie można więc ściągnąć nie tylko małe gry, ale także produkcje AAA, czyli gry o najwyższych budżetach przeznaczonych na produkcję i promocję. Akcja rozdawania gier na Epic Games Store rozpoczęła się 11 czerwca i potrwa jeszcze do końca bieżącego roku.  

>>>Niedawno premierę miała polska gra WARSAW. Jak powstawała? Mamy dla Was wideo zza kulis:

Zobacz wideo
Więcej o: