Pixel Buds 2 to nowe słuchawki od Google i poważna konkurencja dla Apple Air Pods

Google zaprezentowało we wtorek drugą generację swoich bezprzewodowych słuchawek. Pixel Buds 2 zapowiadają się bardzo dobrze, ale będzie trzeba na nie poczekać do przyszłego roku.

15 października Google zaprezentowało Pixela 4 i 4 XL. Mimo że nowe smartfony skradły większość show, to niemal równie ciekawie wyglądał pokaz drugiej generacji bezprzewodowych słuchawek giganta z Mountain View. Pixel Buds 2 to nie tylko bezprzewodowy dźwięk, ale też wiele innych dodatków, które sprawią, że nie będziecie chcieli wyciągać ich z uszu. Zastosowano tak dużo różnych rozwiązań, że konkurencja ma się czego obawiać. 

Pixel Buds 2 - co oferują nowe słuchawki Google?

Słuchawki możemy mieć praktycznie cały czas na sobie, nie martwiąc się ich zdejmowaniem podczas rozmowy czy zmienianiem głośności. Google zadbał o to stosując specjalną hybrydową konstrukcję, która ma utrzymywać Pixel Buds 2 w uchu nawet podczas intensywnych ćwiczeń. Takie rozwiązanie zapewnia też kontakt ze światem, dzięki specjalnemu otworowi wentylacyjnemu. Zmniejszy on uczucie zatkanych uszu i wpuści optymalną ilość dźwięku. Odpowiednia izolacja zapewni jednak odcięcie od głośnych dźwięków otoczenia, a wszystko razem zagwarantuje idealny balans.

 

Dodatkowo odpowiednią głośność będzie wspierać funkcja dźwięku adaptacyjnego. Pixel Buds 2 dynamicznie dostosują się do otoczenia, więc gdy wyjdziemy z domy na ulicę, od razu zwiększy się głośność odtwarzanego materiału. Ponadto słuchawki same wykryją kiedy wkładamy je do uszu i uruchomią lub wstrzymają odtwarzanie.

Google mocno popracowało też nad jakością dźwięku, który dociera do słuchawek. Każda z nich będzie miała też po dwa mikrofony. Wspierane będą przez akcelerometr głosu, który odczytuje mowę poprzez wibrację kości szczęki. Zastosowanie tej technologii ma pozwolić na wyraźne zbierane dźwięku nawet podczas biegania czy silnego wiatru. Ponadto słuchawki będą mogły służyć do tłumaczenia obcych języków w czasie rzeczywistym, ale ta funkcja zapewne będzie działać tylko w połączeniu z nowymi Pixelami, wyposażonymi w odpowiednią technologię, potrzebną do takich “cudów”. Oczywiście słuchawki obsłużą też Asystenta Google, którego wywołamy komendą “Hej Google”.

embed

Słuchawki Google dopiero w 2020 roku

Pixel Buds 2 zadebiutują dopiero na wiosnę przyszłego roku. Do sprzedaży trafią w czterech kolorach: czarnym, białym, pomarańczowym i miętowym. Ich koszt wyniesie 179 dolarów, czyli około 700 zł. W tej cenie dostaniemy oczywiście sprzęt, który jest odporny na wodę oraz pot.

Pixel Buds 2 z telefonem łączą się przez technologię Bluetooth dalekiego zasięgu. Oznacza to, że w domu będą działać w zasięgu trzech pokojów, a na zewnątrz odległość od źródła dźwięku będzie porównywalna do długości boiska do futbolu amerykańskiego (110 metrów). Słuchawki na baterii wytrzymają 5 godzin nieustannego odtwarzania lub 24 godziny, jeśli będziemy odkładali je do pudełka, pełniącego funkcję powerbanku.

Zobacz wideo
Więcej o: