Polska produkcja i Alan Wake's American Nightmare za darmo w Epic Games Store

W ramach cotygodniowej promocji Epic Games udostępnił dwie kolejne gry. Produkcje nastroją na nadchodzące Halloween, ponieważ obie zarówno polski Observer i Alan Wake's American Nightmare przynależą do gatunku horrorów. Gry można pobrać przez najbliższy tydzień.

Epic Games w celu przyciągnięcia do swojej platformy sprzedaży gier co tydzień oferuje nowe gry. Są to często duże produkcje, które odniosły sukces, chociaż nie brakuje także mniejszych tytułów dla koneserów. Epic będzie dodawał co 7 dni kolejne gry aż do końca bieżącego roku. Po zeszłotygodniowym Surving Mars firma chce nastroić klientów na nadchodzące Halloween. Promocja co prawda kończy się 24 października o 17.00, czyli jeszcze przed świętem strachu, ale nic nie stoi na przeszkodzie zagrać w nią także 31 października. Gra dodana do biblioteki nie znika z naszych zasobów po zakończeniu promocji.

W tym tygodniu, od środy do pobrania są dwa horrory: Observer oraz Alan Wake’s American Nightmare. Pierwsza produkcja wyszła spod rąk polskiego studia Bloober Team. I na tym polskie akcenty się nie kończą, ponieważ miejscem akcji jest dystopijna wersja Krakowa z 2084 roku. Główny bohater należy do elitarnej jednostki policji, w której pełni funkcję detektywa naueronowego. Daniel Lazarski jest tzw. Obserwatorem i pracuje przy sprawie zaginionego syna, od którego otrzymał list. Kluczowym elementem rozgrywki jest wchodzenie do umysłów osób podejrzanych, co skutkuje wieloma nadprzyrodzonymi sceneriami i przygodami. Gra została przyjęta ciepło, o czym świadczy średnia ocen 77 na Metacritic.

 

Alan Wake’s American Nightmare to kontynuacja klasycznej gry z gatunku Horror. Alan Wake jest pisarzem, który w omawianej produkcji musi pokonać swoje złe alter ego, pana Zgrzyta. Fabuła osadzona jest dwa lata po wydarzeniach z oryginalnej gry. Na Metacritic gra zebrała w wersji na PC 73 punkty.

Epic Games to platforma z grami od twórców Fortnite 

Rynek cyfrowej dystrybucji gier rozrasta się coraz bardziej. Kolejne firmy pragną mieć swoje sklepy, na których mogą zamieszczać do sprzedaży gry na swoich warunkach. Epic Games Store wystartował w grudniu zeszłego roku. O pozycję na rynku walczy licznymi promocjami, jak ta w której można co tydzień za darmo pobierać do końca roku kolejne gry. 

Więcej o: